Ekstraklasa. Lechia pokonała Górnik Zabrze w zaległym meczu

W ramach zaległego spotkania 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała Górnik Zabrze (2:1). Podopieczni Marcina Kaczmarka wywalczyli zwycięstwo po bramce Łukasza Zwolińskiego w doliczonym czasie gry.

Od początku meczu rozgrywanego w Gdańsku lepiej radzili sobie goście. „Górnicy” przecinali linię defensywną rywali, ale bardzo dobrze między słupkami spisywał się Dusan Kuciak. Po pół godziny gry z rzutu wolnego uderzał Lukas Podolski, ale i tym razem golkiper stanął na wysokości zadania. Tuż przed przerwą Erik Janża posłał centrę z prawej strony boiska. Emil Bergstrom zgubił krycie i głową wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie strony piłkarze wyszli na zaśnieżoną murawę. Warunki pogodowe przez długi czas przeszkadzały w kreowaniu sytuacji podbramkowych. Te pojawiły się dopiero w ostatnich minutach meczu. W 84. minucie Daniel Bielica minął się z futbolówką wrzuconą z rzutu rożnego. Dopadł do niej natomiast Matio Maloca, który wyrównał stan rywalizacji. W szóstej minucie doliczonej do podstawowego czasu gry ponownie gdańszczanie wykonywali „korner”. Finalnie piłka trafiła na głowę Łukasza Zwolińskiego. Ten z bliskiej odległości zapewnił Lechii komplet punktów.

Wygrana w zaległym spotkaniu sprawiła, że gospodarze wydostali się ze strefy spadkowej. Rok 2022 zakończą więc na 14. miejscu w tabeli z przewagą jednego punktu nad 16. Piastem Gliwice.