Ekstraklasa. Górnik dominował, ale nie pokonał Śląska

Śląsk Wrocław i Górnik Zabrze podzieliły się punktami w spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bohaterem gości mógł być Igor Angulo, jednak w 87. minucie zmarnował rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Marcina Robaka.

Śląsk na wiosnę jeszcze nie wygrał. Górnikowi ta sztuka udała się raz. Przed tygodniem Trójkolorowi rozbili u siebie Termalikę Bruk-Bet 3:0. Na wrocławian motywująco miała podziałać zmiana szkoleniowca. Zamiast Jana Urbana na ławce trenerskiej usiadł dziś Tadeusz Pawłowski.

Goście szybko przejęli inicjatywę. W 8. minucie z narożnika boiska centrował Rafał Kurzawa. Piłkę przedłużył Igor Angulo, a z bliska do siatki trafił  Michał Koj. Sędzia skorzystał jeszcze z VAR, weryfikując spalonego. Powtórki pokazały, że błąd popełnił Mariusz Pawelec.

Górnik mógł pójść za ciosem. W kolejnej akcji Piotr Celeban nie upilnował Angulo. Futbolówka wylądowała pod nogami Damiana Kądziora. Tym razem zabrakło precyzji. Przyjezdni regularnie nacierali na bramkę Śląska. Widowiskowe akcje najczęściej kończyły się niedokładnym podaniem bądź kiepskim strzałem. Dobrze swoją pracę wykonywał dziś także Jakub Słowik.

Grę gospodarzy mieli ożywić Arkadiusz Piech i Sito Riera. Właśnie ta dwójka w 66. minucie doprowadziła do wyrównania. Centrował Hiszpan, a głową piłkę w siatce umieścił 32-letni napastnik. Stracony gol podrażnił dominujących na boisku zawodników Górnika. Uderzenie Angulo w dobrym stylu zatrzymał Słowik. Rozpaczliwe dośrodkowania w pole karne przyniosły efekt chwilę przed końcem. Ręką we własnej szesnastce zagrał Marcin Robak. Arbiter wskazał na wapno.

Piłkę na jedenastym metrze ustawił Igor Angulo. Hiszpan uderzył celnie, ale niemal w sam środek bramki. Golkiper miejscowych odbił futbolówkę. Na ostatnie minuty trener Marcin Brosz posłał jeszcze do walki Adama Wolniewicza. Nic się jednak nie zmieniło, a rozpędzony Górnik musiał obejść się smakiem.

W tabeli Lotto Ekstraklasy Górnik – z dorobkiem 40 punktów – plasuje się na 4. pozycji. Śląsk jest 10. Wrocławianie tracą pięć oczek do zajmującej 8. lokatę Arki Gdynia.