Bundesliga. Gol Lewandowskiego, Bayern na „piątkę”

Robert Lewandowski przyczynił się do wysokiej wygranej Bayernu Monachium z Werderem Brema w ostatnim dzisiejszym meczu 26. kolejki Bundesligi (5:0). „Lewy” rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a po wejściu na boisko zdołał wpisać się na listę strzelców. Trzy bramki wpuścił Przemysław Tytoń, a jego VfB Stuttgart zremisował na wyjeździe z FC Ingolstadt 3:3.

Bayern Monachium – Werder Brema 5:0 (2:0)
Thiago Alcantara 9’ 90’ Thomas Mueller 31’ 66’ Robert Lewandowski 86’

Bayern Munich vs Werder BremenNa ławce rezerwowych spotkanie z Werderem Brema rozpoczął Robert Lewandowski. Bawarczycy, mimo nieobecności Polaka, radzili sobie bardzo dobrze i szybko objęli prowadzenie po golu Thiago Alcantary. Kolejne trafienie jeszcze przed przerwą dorzucił Thomas Mueller, który strzałem z powietrza wykończył dośrodkowanie Kingsley’a Comana.

Po zmianie stron bliski szczęścia był Thiago Alcantara, ale piłka uderzona przez Hiszpana zatrzymała się na poprzeczce bramki gości. W 66. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mueller. Niemiec, po uderzeniu Francka Ribery’ego, dobił odbitą przez Felixa Wiedwalda futbolówkę.

Kwadrans przed końcem starcia Pep Guardiola posłał do boju Roberta Lewandowskiego. „Lewy” wykorzystał swoją szansę i w 86. minucie, po błędzie obrońcy, pokonał Wiedwalda w pojedynku sam na sam. Dla naszego reprezentanta była to już 24. bramka w obecnym sezonie Bundesligi.

Bayern Munich vs Werder BremenStrzelanie tuż przed końcowym gwizdkiem zakończył Alcantara. 24-latek, podobnie jak wcześniej Mueller, wykorzystał dogranie Comana spod końcowej linii. W efekcie Bayern pewnie wygrał 5:0 i z przewagą pięciu punktów nad drugą Borussią Dortmund przewodzi ligowej stawce. Podopieczni Thomasa Tuchela pokonali na własnym stadionie FSV Mainz 2:0. W zespole gospodarzy od 46. minuty grał Łukasz Piszczek.

***

FC Ingolstadt 04 – VfB Stuttgart 3:3 (1:1)
Moritz Hartmann 4’ Mathew Leckie 56’ Dario Lezcano 61’ – Filip Kostić 9’ Lukas Rupp 79’ Daniel Didavi 84’(k.)

FC Ingolstadt vs VfB StuttgartAż trzy gole wpuścił dzisiaj Przemysław Tytoń. Polski golkiper musiał wyciągać futbolówkę z siatki już w 4. minucie, kiedy to skapitulował po potężnym uderzeniu Moritza Hartmanna. Po przerwie Tytonia pokonali jeszcze Mathew Leckie oraz Dario Lezcano. Leckie wykorzystał dośrodkowanie ze stojącej piłki i celną główką nie dał Polakowi większych szans na skuteczną interwencję. Lezcano, w 61. minucie, zamienił na gola rzut wolny, mierząc w samo „okienko” bramki Stuttgartu. Ostatecznie drużyna Polaka doprowadziła w końcówce do remisu (3:3), dzieląc się tym samym punktami z beniaminkiem z Ingolstadt.

Symboliczny występ w barwach FC Koeln zaliczył Paweł Olkowski. Prawy obrońca Kozłów pojawił się na murawie w 90. minucie wyjazdowego meczu z Hannoverem 96 (2:0). W kadrze gospodarzy zabrakło Artura Sobiecha.