Serie A. Buffon opuszcza Juventus

Gianluigi Buffon na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłosił, że po sezonie 20172018 opuści szeregi Juventusu Turyn. Wciąż nie wiadomo jednak, czy Włoch zamierza zakończyć piłkarską karierę.


Gianluigi Buffon swoje pożegnalne spotkanie w barwach Starej Damy rozegra 19 maja, kiedy to nowy/stary mistrz Włoch w ostatniej ligowej kolejce podejmie na własnym stadionie przedostatni w tabeli Hellas Werona. Dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii futbolu będzie to koniec trwającej blisko siedemnaście lat przygody z Juventusem Turyn.

W sobotę zagram po raz ostatni dla Juve i to jest jedyna sprawa, której teraz jestem pewien. Sporo ostatnio dzieje się wokół mojej osoby. Jeszcze piętnaście dni temu byłem przekonany, że zakończę karierę zawodniczą. Otrzymałem jednak bardzo ciekawą ofertę pracy jako piłkarz, ale także poza boiskiem. Po meczu z Hellas Werona podejmę ostatecznie decyzję – wyznał czterdziestoletni golkiper na specjalnie zwołanej konferencji dla mediów.

Gianluigi Buffon do najbardziej utytułowanego klubu we Włoszech trafił w 2001 roku z Parmy za rekordowe wówczas – jak na bramkarza – 54,5 mln euro. Od tego czasu zaliczył 655 meczów dla Starej Damy, z którą zdobył m.in. dziewięć tytułów mistrza Włoch. Nigdy nie było mu jednak dane triumfować w Lidze Mistrzów, mimo iż trzykrotnie zagrał w finałach tych rozgrywek.

Swój największy sukces święcił wraz z reprezentacją Włoch, gdy w 2006 roku – po wygranej z Francją w konkursie rzutów karnych – wywalczył Puchar Świata.

Sport.RIRM

drukuj