fot. PAP

Ekstraklasa. Nudno i bezbramkowo w starciu Piasta z Wisłą

Piast Gliwice bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z Wisłą Kraków w meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Samo starcie stało na niskim poziomie i nie dostarczyło zbyt wielu emocji. Dość powiedzieć, że w całym spotkaniu spośród 17 uderzeń oddanych w kierunku bramki, tylko siedem było strzałami celnymi.


Mecz od swojej szansy zaczął Piast, bowiem po silnym uderzeniu Konstantina Vassiljeva bramkarz „Białej Gwiazdy” został zmuszony do poważnego wysiłku. Potem częściej atakowali wiślacy. Zepchnęli rywali na ich połowę boiska, nie potrafili jednak zakończyć swoich „koronkowych” akcji celnym strzałami. Gra była bardzo szybka, na co jakiś wpływ mogła mieć ujemna temperatura.

Na przerwę z przewagą gola schodzić mogli gliwiczanie. Zabrakło im niewiele, bo jedną z szybkich kontr skończył strzałem w słupek Gerad Badia. Na początku drugiej części groźniejsi byli goście, celnie strzelali Rafał Boguski i Dariusz Dudka. Bramkarz Piasta był tam, gdzie powinien. Gospodarze schowani za podwójną gardą powstrzymali napór rywali, a w 60. minucie swoją kolejną „piłkę setową” miał z drugiej strony boiska Badia. Hiszpański pomocnik zmarnował sytuację sam na sam z Michałem Buchalikiem.

Wiślacy różnymi sposobami starali się naruszyć gliwickie „zasieki” ustawione daleko od pola karnego. Gospodarze w miarę upływu czasu sami coraz chętniej zapuszczali się w pobliże bramki przyjezdnych. W końcówce to krakowianie znaleźli się w poważnych tarapatach. Po raz kolejny w sytuacji „jeden na jeden” uratował ich bramkarz. Tym razem był lepszy od Tomasza Podgórskiego. Skończyło się bez goli.

***

Piast Gliwice – Wisła Kraków 0:0

Piast Gliwice: Alberto Cifuentes – Adrian Klepczyński, Kornel Osyra, Hebert, Piotr Brożek – Bartosz Szeliga (84. Ruben Jurado), Carles Martinez Embuena, Sasa Zivec, Konstantin Vassiljev (68. Łukasz Hanzel), Gerard Badia (79. Tomasz Podgórski) – Kamil Wilczek

Wisła Kraków: Michał Buchalik – Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok – Łukasz Burliga (79. Emmanuel Sarki), Alan Uryga, Rafał Boguski, Semir Stilić, Wilde-Donald Guerrier (84. Mariusz Stępiński) – Paweł Brożek

Żółte kartki: Adrian Klepczyński, Hebert, Bartosz Szeliga (Piast) oraz Rafał Boguski, Semir Stilić, Alan Uryga, Maciej Sadlok, Richard Guzmics (Wisła)

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Tabela: [T-Mobile Ekstraklasa]

Sport/RIRM/PAP

drukuj