Polacy w ligach zagranicznych – podsumowanie weekendu

Za nami kolejny udany weekend polskich piłkarzy występujących na co dzień w ligach zagranicznych. Przyjrzyjmy się zatem jak wypadli podopieczni Adama Nawałki na Starym Kontynencie.

Anglia Premier League

Zdecydowanie najlepszy okres w tym roku odnotowuje Artur Boruc. Były bramkarz Celticu zanotował kolejny znakomity mecz, a jego Bournemouth zwyciężyło z Manchesterem United 2:1. Przed jeszcze trudniejszym zadaniem stanął Łukasz Fabiański, który próbował zatrzymać Manchester City. Swansea z Polakiem w bramce przegrało z The Citizens 1:2.

Łukasz Fabiański

***

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w meczu z Manchesterem City, wyjazdowa porażka 1:2, bez szans przy obu straconych golach

Artur Boruc (Bournemouth AFC) – 90 minut przeciwko Manchesterowi United, domowa wygrana 2:1, żółta kartka dla Polaka – jeden z bohaterów w drużynie gospodarzy

Hiszpania Primera Division

Grzegorz Krychowiak zaliczył pełne 90 minut w meczu przeciwko Sportingowi Gijon. Polski „rodzynek“ w La Liga zebrał dobre recenzje po sobotnim meczu, a Sevilla wygrała 2:0.

***

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) – całe spotkanie w starciu ze Sportingiem Gijon, zwycięstwo przed własną publicznością 2:0, poprawny występ reprezentanta Polski

Niemcy Bundesliga

Lepsze wiadomości dla selekcjonera Adama Nawałki płyną z Kolonii, gdzie wreszcie od początku zagrał Paweł Olkowski. Polski defensor zaliczył 90 minut w pojedynku z Werderem Brema. Borussia Dortmund wygrała na własnym stadionie z Eintrachtem Frankfurt 4:1. W żółto-czarnych barwach na prawej obronie cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek. Etatowy obrońca kadry zaliczył w tym spotkaniu asystę.

Bayern Munich vs FC IngolstadtBorussia Dortmund vs Eintracht Frankfurt

Bramkę i mecz w pełnym wymiarze zanotował Robert Lewandowski. Dla snajpera Bayernu był to 15. gol w obecnym sezonie ligowym i 49. w bieżącym roku. Polacy w Bundeslidze kiedy już grali, to w pełnym wymiarze czasowym. Tak samo było w przypadku Przemysława Tytonia. Jego Stuttgart zremisował z Mainz 0:0.

***

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut w meczu z FC Ingolstadt 04, triumf przed własną publicznością 2:0, gol Polaka

Artur Sobiech (Hannover 96) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową w konfrontacji z TSG 1899 Hoffenheim, wyjazdowa przegrana 0:1

Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) – 90 minut w pojedynku z FSV Mainz 05, bezbramkowy remis na wyjeździe, kilka udanych interwencji – pewny punkt swojego zespołu

Łukasz Piczek (Borussia Dortmund) – 90 minut przeciwko Eintrachtowi Frankfurt, domowe zwycięstwo 4:1, asysta reprezentanta Polski przy trafieniu Adriana Ramosa

Paweł Olkowski (1. FC Koeln) – cały mecz w starciu z Werderem Brema, wyjazdowy remis 1:1, solidny występ Polaka

Włochy Serie A

Piotr Zieliński zagrał do 70. minuty w meczu z Carpi. Polski rozgrywający zaliczył w tym spotkaniu asystę. W meczu AS Romy z Napoli w bramce Giallorossich cały mecz zanotował Wojciech Szczęsny. W  czterech ostatnich meczach Roma zdobyła tylko trzy punkty.

Piotr Zieliński

***

Jakub Błaszczykowski (ACF Fiorentina) – kontuzja wyeliminowała go z pojedynku z Juventusem Turyn, wyjazdowa porażka 1:3

Kamil Glik (Torino FC) – z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych odwołano mecz jego drużyny z US Sassuolo

Kamil Wilczek (Carpi FC) – po raz kolejny nie został uwzględniony w meczowej osiemnastce w starciu z Empoli FC, wyjazdowa przegrana 0:3

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – całe spotkanie w starciu z SSC Napoli, bezbramkowy remis na wyjeździe, był jedną z wyróżniających się postaci na boisku

Piotr Zieliński (Empoli FC) – 70 minut przeciwko Carpi FC, zwycięstwo na własnym stadionie 3:0, asysta przy bramce Massimo Maccarone

Pozostałe ligi:

Tym razem od początku przez trenera Rennes na mecz z Caen desygnowany został Kamil Grosicki. Polak przeważnie występował w roli „jokera“, który wchodził w drugiej połowie i notował asystę lub strzelał bramkę. Tym razem „Grosik“ zanotował słabsze spotkanie. Na podobnym poziomie zaprezentował się Arkadiusz Milik. Pozostali kadrowicze nie grali.

***

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) – 90 minut w starciu z FC Utrecht, wyjazdowa przegrana 0:1, żółta kartka dla reprezentanta Polski

Łukasz Szukała (Osmanlispor FK) –  poza kadrą meczową w konfrontacji z Bursasporem DK, wyjazdowy triumf 4:0

Kamil Grosicki (Stade Rennais) – 90 minut w spotkaniu z SM Caen, remis przed własną publicznością 1:1, nie wyróżnił się niczym szczególnym