Polacy za granicą. Gol Piątka to za mało, Hertha przegrywa we Frankfurcie

Hertha Berlin uległa na wyjeździe Eintrachtowi Frankfurt 1:3 w meczu 19. kolejki Bundesligi. Jedynego gola dla ekipy ze stolicy Niemiec strzelił Krzysztof Piątek.

Eintracht Frankfurt – Hertha Berlin 3:1 (0:0)
Andre Silva 67′ 90′(k.) Martin Hinteregger 84′ – Krzysztof Piątek 66′

Podopieczni Pala Dardaia w 66. minucie spotkania dość niespodziewanie wysunęli się na prowadzenie, gdy Matheus Cunha dostrzegł podaniem Krzysztofa Piątka, a ten płaskim strzałem ze skraju pola karnego – w kierunku dalszego słupka – pokonał Kevina Trappa. Dla reprezentanta Polski było to piąte trafienie w obecnym sezonie Bundesligi.

Radość z takiego stanu rzeczy nie trwała jednak długo w obozie gości. Już w następnej akcji straty odrobił bowiem Andre Silva, zaś w końcowych minutach meczu Eintracht zadał jeszcze dwa ciosy i ostatecznie wygrał 3:1.

W efekcie Hertha poniosła trzecią ligową porażkę z rzędu, a w ostatnich pięciu spotkaniach wywalczyła zaledwie jedno „oczko”. Zespół ze stolicy Niemiec rozczarowuje w bieżących rozgrywkach, plasując się dopiero na czternastej pozycji w tabeli. Nad zajmującym miejsce w strefie barażowej FC Koeln ma jedynie dwa punkty przewagi.