Primera Division. Idealny mecz Villarreal, Real wraca do Madrytu na tarczy!

Real Madryt nie wykorzystał potknięcia Barcelony i przegrał na wyjeździe z Villarrealem 0:1 w spotkaniu 15. kolejki Primera Division.  Jedynego gola na El Madrigal strzelił Roberto Soldado.

Po remisie FC Barcelony z Deportivo La Coruna (2:2), Real Madryt miał okazję zmniejszyć stratę – do dwóch punktów do Blaugrany. Wystarczyło wygrać dziś z Villarrealem.

Villarreal Cf vs Real Madrid„Żółta Łódź Podwodna” nie przestraszyła się jednak Los Blancos i już w 4. minucie mogła objąć prowadzenie, lecz potężne uderzenie Jonathana Dos Santosa trafiło w słupek. To, co nie udało się Meksykaninowi, powiodło się Roberto Soldado w 8. minucie. Wówczas Cedric Bekambu znakomicie uruchomił hiszpańskiego snajpera, a ten otworzył wynik spotkania.

Real grał jak porażony prądem. Pressing ze strony gospodarzy spowodował, że podopieczni Rafaela Beniteza nie mogli skonstruować składnej akcji. W 17. minucie gospodarze mogli powiększyć swoją przewagę. Soldado zagrał do Bekambu, jednak Kongijczyk w sytuacji sam na sam przegrał z golkiperem Królewskich i uderzył obok bramki. W końcówce Villarreal miało jeszcze jedną okazję do zdobycia gola, lecz ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie wicemistrzowie Hiszpanii wyszli jak odmienieni. Swoje okazje wykreowali sobie Cristiano Ronaldo oraz Karim Benzema, ale nie potrafili umieścić piłki w siatce Alphonse Areoli. Dopiero po godzinie gry przyjezdni po raz pierwszy celnie przymierzyli na bramkę miejscowych, gdy uderzenie Garetha Bale’a ze stoickim spokojem zatrzymał golkiper gospodarzy.

Villarreal Cf vs Real MadridVillarreal Cf vs Real Madrid

Kwadrans przed końcem spotkania zrobiło się gorąco w „szesnastce” Villarreal. Centra z prawej flanki dotarła do Benzemy – Francuz główkował, lecz nie było to najlepsze wykonanie snajpera z Madrytu i piłka minęła bramkę gospodarzy. Chwilę później James Rodriguez mocno kropnął sprzed pola karnego. Na nieszczęście Królewskich futbolówka minimalnie minęła się z celem. W końcówce podopieczni Marcelino Garcii Torala powinni byli dobić rywali, lecz Bakambu nie trafił czysto w piłkę i Keylor Navas mógł odetchnąć z ulgą. W efekcie spotkanie zakończyło się zasłużonym triumfem „Żółtej Łodzi Podwodnej” 1:0.

Po dzisiejszej porażce Real co prawda zachował 3. pozycję w ligowej tabeli, jednak ich strata do prowadzących w stawce Barcelony i Atletico wzrosła do pięciu oczek. W następnej kolejce piłkarze Rafy Beniteza podejmą na własnym stadionie Rayo Vallecano.