Ekstraklasa. Lechia lepsza w hicie kolejki

Lechia Gdańsk pokonała Piasta Gliwice 2:0 w pojedynku na szczycie Lotto Ekstraklasy. Jeszcze przed przerwą zwycięskie gole zdobyli Błażej Augustyn i Michał Nalepa.

To był pojedynek lidera z trzecią drużyną w tabeli.

Była 4. minuta widowiska, kiedy zagrożenie pod bramką rywala stworzyli zawodnicy Piasta. Martin Konczkowski przedarł się prawą stroną boiska. W polu karnym na podanie czekał już Piotr Parzyszek, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W odpowiedzi Lechia trafiła do siatki. Dość nieudolne dośrodkowanie sprawiło kłopoty bramkarzowi. Frantisek Plach, atakowany jeszcze przez Flavio Paixao, źle wypiąstkował futbolówkę. Zza szesnastki przymierzył Błażej Augustyn i to biało-zieloni byli bliżej wygranej.

Goście wzięli się ostro do pracy, jednak to podopieczni Piotra Stokowca ponownie mogli cieszyć się z gola. W pole karne dośrodkował Filip Mladenović, a z bliska głową na 2:0 podwyższył Michał Nalepa.

Jeszcze przed przerwą sytuację sam na sam zmarnował Parzyszek. Już na początku drugiej połowy blisko trafienia był Daniel Łukasik, jednak tym razem na wysokości zadania stanął Plach. Po drugiej stronie boiska, kiedy wreszcie Dusan Kuciak nie miał szans na skuteczną interwencję, Piotra Parzyszka zatrzymał słupek.

Piast do końca szukał swojej szansy. Nawet w doliczonym czasie gry, kiedy Michal Papadopulos zrobił wszystko jak należy, fantastycznie zachował się Kuciak.

Skończyło się na 2:0. Lechia umocniła się na prowadzeniu w tabeli.