Premier League: City wygrywa z Liverpoolem! Zabójczy Jovetić!

W szlagierowym spotkaniu kończącym zmagania drugiej kolejki Premier League, aktualny mistrz Anglii Manchester City pokonał przed własną publicznością FC Liverpool 3:1. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Stevan Jovetić, a trzeciego dołożył Sergio Aguero. Jedyna zaś bramka dla The Reeds padła po samobójczym trafieniu Pablo Zabalety.

Oba zespoły w poprzedniej kolejce zainkasowały komplet punktów. Lepsze wrażenie pozostawili po sobie jednak podopieczni Manuela Pellegriniego, którzy wygrali na St. James Park z zawsze groźnym Newcastle 2:0. Liverpool natomiast, po wielkich trudach pokonał przed własną publicznością przeciętny Southampton 2:1.

Spotkanie od początku toczone było w dobrym tempie i na pierwsze okazje nie musieliśmy zbyt długo czekać. Sześć minut po pierwszym gwizdku  arbitra na bramkę gości strzelał Edin Dzeko, lecz próba Bośniaka pozostawiła wiele do życzenia. W odpowiedzi tuż obok słupka uderzył Raheem Sterling, a swojej szansy szukał także Steven Gerrard. Na kolejną ciekawą akcję kibice zgromadzeni na Etihad Stadium musieli czekać do 32. minuty. Wówczas świetnym kilkunastometrowym podaniem do Daniela Sturridge’a popisał się Sterling. Napastnik Liverpoolu mając „na plecach” dwóch obrońców huknął w kierunku bliższego słupka, ale na posterunku był Joe Hart. Tuż przed zmianą stron dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli The Citizens. Nieporozumienie Dejana Lovrena z Alberto Moreno bezlitośnie wykorzystał Stevan Jovetić, który pewnym strzałem z ostrego kąta pokonał bezradnie interweniującego Simona Mignoleta.

Stracona bramka podłamała podopiecznych Brendana Rodgersa, natomiast gospodarzom dodała animuszu. W efekcie w 55. minucie było już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Jovetić. Reprezentant Czarnogóry tym razem perfekcyjnie wykończył płaskie dośrodkowanie od Samira Nasriego. To nie był jednak koniec strzeleckich popisów piłkarzy z niebieskiej części Manchesteru. W 69. minucie losy meczu rozstrzygnął Sergio Aguero. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Argentyńczyk wykorzystał prostopadłe podanie Jesusa Navasa, uciekł Lovrenowi i wpakował futbolówkę do siatki płaskim strzałem z ostrego kąta. W 83. minucie The Reeds zdobyli honorową bramkę. Ze strzałem głową Rickiego Lamberta w świetnym stylu poradził sobie Joe Hart, jednak wobec „niefortunnej” dobitki… Pablo Zabalety był już bez szans.

Ostatecznie mistrzowie Anglii wygrali 3:1 i są obecnie jedną z czterech drużyn, które w trwającym sezonie nie straciły jeszcze punktu.

Manchester City FC Liverpool 3:1

Stevan Jovetić 41’ 55’ Sergio Aguero 69’ – Pablo Zabaleta 83’ (sam.)

Man City: Joe Hart – Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Martin Demichelis, Gael Clichy – Yaya Toure, Fernando – David Silva (Jesus Navas 65’), Samir Nasri, Stevan Jovetić (Fernandinho 80’) – Edin Dzeko (Sergio Aguero 68’)

Liverpool: Simon Mignolet – Glen Johnson, Martin Skrtel, Dejan Lovren, Alberto Moreno – Jordan Henderson, Steven Gerrard, Joe Allen (Emre Can 74’) – Philippe Coutinho (Lazar Marković 60’), Daniel Sturridge, Raheem Sterling (Rickie Lambert 79’)

Żółte kartki: Yaya Toure (Man City) oraz Emre Can (Liverpool)

Sędzia: Michael Oliver

Tabela: Premier League