Primera Division. Hit dla Realu; Sevilla egzekutorem Getafe

Sevilla FC z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie pokonała przed własną publicznością Getafe 5:0 w pojedynku 9. kolejki Primera Division. W tabeli samodzielnie przewodzi Real Madryt po tym, jak rozprawił się na wyjeździe z rewelacyjną Celtą Vigo 3:1.

SEVILLA FC VS GETAFETrzy karne, hat-trick i czerwona kartka – wielkich emocji nie zabrakło w Andaluzji, gdzie Sevilla zaaplikowała Getafe aż pięć bramek. W pierwszej połowie dwa razy na listę strzelców wpisał się Kevin Gameiro. W drugich 45 minutach arbiter aż trzykrotnie wskazał na wapno, a jedenastki kolejno wykorzystywali Ever Banega, wcześniej wspomniany Gameiro i Jewhen Konoplanka. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał niewidoczny Grzegorz Krychowiak. Od 59. minuty przyjezdni musieli radzić sobie w dziesiątkę, a z boiska za drugą żółtą kartkę „wyleciał” Carlos Vigaray. Sevilla – Getafe 5:0!

W innym dzisiejszym starciu Primera Division Real Madryt potwierdził sportową klasę i pokonał na wyjeździe ambitnie grającą w tym sezonie Celtę. Królewscy prowadzili od 8. minuty. Złe zachowanie defensywy Celestes wykorzystał niezawodny Cristiano Ronaldo. Gospodarze starali się szybko odpowiedzieć, lecz znakomicie w bramce Los Blancos spisywał się Keylor Navas. Najpierw był szybszy od Iago Aspasa, a następnie fenomenalną paradą zatrzymał uderzenie Fabiana Orellany. W 23. minucie było juz 2:0 dla gości. Jese Rodriguez dobrym zagraniem uruchomił Danilo, a Brazylijczyk pewnym uderzeniem pokonał Sergio Alvareza. Przed przerwą jak natchniony w szeregach Królewskich grał Keylor Navas i nie dopuścił do zmiany wyniku.

CELTA VIGO VS REAL MADRID CELTA VIGO VS REAL MADRID

Po zmianie stron Lucas Vazquez mógł powiększyć prowadzenie przyjezdnych, lecz przegrał pojedynek sam na sam z Alvarezem. Od 57. minuty Celta grała w osłabieniu. Z boiska za dwie żółte kartki „wyleciał” Gustavo Cabral. To jednak nie przeszkodziło Celestes w strzeleniu bramki kontaktowej. W 85. minucie Duran Nolito zbiegł przed szesnastkę i przepięknym uderzeniem pokonał bezradnego Navasa. Nie był to koniec emocji w Vigo. W doliczonym czasie gry Denis Czeryszew ujrzał dobrze ustawionego Marcelo. Brazylijczyk przyjął piłkę i strzałem po krótkim rogu przypieczętował zwycięstwo Los Blancos.

Po zwycięstwie nad Celtą Real umocnił się na pozycji lidera. Celta ze stratą trzech punktów jest tuż za plecami piłkarzy Rafaela Beniteza. W 10. kolejce Celestes zagrają na wyjeździe z Realem Sociedad, natomiast Królewscy na Santiago Bernabeu podejmą UD Las Palmas.