Ekstraklasa powraca w wielkim stylu – grad goli na dzień dobry!

Po niemal dwumiesięcznej przerwie powróciła Lotto Ekstraklasa. Na inaugurację rundy wiosennej rozgrywek Wisła Płock pokonała u siebie trzeciego w tabeli Górnika Zabrze 4:2. Najjaśniej błyszczał Jose Kante, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Pierwsza bramka po zimowym śnie padła już w 14. minucie. Wówczas Damian Kądzior podjął próbę zaskoczenia Thomasa Dahne uderzeniem z rzutu wolnego. Reprezentant Polski zdołał wrzucić futbolówkę za kołnierz wychodzącego na przedpole Niemca.

Żadna z drużyn nie chciała przegrać w pierwszym w 2018 roku meczu ligowym. Zaledwie cztery minuty później w sytuacji sam na sam do remisu doprowadził Konrad Michalak. Dobrze naoliwione tryby zaczęły się jednak zacinać. Niemal do gwizdka oznajmującego przerwę napastnicy obu zespołów nie oddali celnego strzału.

Tuż po zmianie stron, po dograniu z rzutu wolnego, piłka spadła pod nogi Łukasza Wolsztyńskiego, a ten z łatwością umieścił ją w siatce. Zaledwie minutę trwała radość gości. Jose Kante skorzystał z asysty gracza zabrzan – Adama Wolniewicza – i pokonał Tomasza Loskę.

Kwadrans później na uderzenie bez przyjęcia zdecydował się Damian Szymański. Kapitan płocczan przymierzył precyzyjnie w narożnik bramki i gospodarze po raz pierwszy w tym spotkaniu objęli prowadzenie. W końcówce wynik na 4:2 ustalił Jose Kante. Snajper miejscowych płaskim strzałem, po podaniu Giorgiego Merebaszwiliego, zapewnił swojej ekipie zwycięstwo.

Górnik, mimo już trzeciej ligowej porażki z rzędu, zachował trzecią pozycję (trzydzieści sześć punktów) w tabeli, ale może ją stracić wraz z meczem Jagiellonii Białystok. Wisła awansowała na piąte miejsce (trzydzieści trzy oczka).