Ekstraklasa. Lider wciąż niezwyciężony; remis Śląska z Cracovią; drugie zwycięstwo Widzewa

W sobotnich meczach 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock potwierdziła swoją dobrą dyspozycję, pokonując Koronę Kielce (2:1). Śląsk Wrocław zremisował z Cracovią (1:1), a Warta przegrała w Poznaniu z Widzewem Łódź (0:1).

Liderująca w Ekstraklasie Wisła Płock już w 16. minucie udokumentowała swoją dobrą dyspozycję. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego pogubili się we własnym polu karnym, co wykorzystał Rafał Wolski. Pomocnik pokonał golkipera uderzeniem z około pięciu metrów. Goście próbowali odpowiedzieć, ale najlepsza próba zakończyła się na poprzeczce. Po godzinie gry „Nafciarze” podwyższyli na 2:0. Damian Rasak zagrał do Davo. Ten z ostrego kąta mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry z rzutu karnego ustalił Bartosz Śpiączka.

***

We Wrocławiu na początku rywalizacji lepiej prezentował się Śląsk, ale to Cracovia objęła prowadzenie. Kontratak strzałem z okolicy szesnastego metra zakończył Patryk Makuch. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Victor Garcia ruszył lewą stroną i zacentrował w pole karne. Do piłki dopadł Adrian Łyszczarz. Pomocnik natychmiast uderzył, pokonując Karola Niemczyckiego. W drugiej odsłonie żadna z drużyn nie była w stanie poważnie zagrozić swoim rywalom. Rywalizacja zakończyła się więc podziałem punktów.

***

W pierwszej połowie skutecznie spisywali się bramkarze Warty Poznań i Widzewa Łódź. Szczególnie dobrze radził sobie Henrich Ravas, który pięciokrotnie musiał powstrzymywać rywali. Po zmianie stron działo się znacznie mniej. Niewiele było okazji podbramkowych. Można jednak było zobaczyć bramkę. W doliczonym czasie gry Patryk Lipski wpisał się na listę strzelców po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dzięki temu łodzianie w tabeli Ekstraklasy wyprzedzili „Zielonych”.