fot. http://stalmielec.com/

Ekstraklasa. Leszek Ojrzyński zwolniony ze Stali Mielec. Nowym szkoleniowcem – Włodzimierz Gąsior

Po remisie z Wartą Poznań 0:0 w 24 kolejce Ekstraklasy włodarze Stali Mielec podziękowali za współpracę trenerowi Leszkowi Ojrzyńskiemu. Zespół beniaminka rozgrywek poprowadzi teraz Włodzimierz Gąsior, który w przeszłości pracował już w zespole z Podkarpacia.


Decyzja o zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego zaskoczyła nawet samego szkoleniowca, co przyznawał w rozmowach z mediami. Ojrzyński rozpoczął pracę w Mielcu 11 listopada 2020 roku. Od tego momentu poprowadził Stal w 15 meczach ligowych. Jego zespół wywalczył w tym czasie 16 punktów. Na ten bilans składają się 3 zwycięstwa, 7 remisów oraz 5 porażek. Ojrzyński jako opiekun zespołu beniaminka może pochwalić się m.in. wyjazdową wygraną nad Legią w Warszawie 3:2 w 14 kolejce Ekstraklasy.

Schedę po Leszku Ojrzyńskim przejął Włodzimierz Gąsior. To doświadczony, 72-letni szkoleniowiec. W swojej pracy trenerskiej prowadził m.in. takie kluby, jak Hetman Zamość, Stal Stalowa Wola, Motor Lublin, Siarka Tarnobrzeg, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy Korona Kielce. Co ciekawe, Gąsior w przeszłości prowadził już Stal Mielec – po raz pierwszy jeszcze w latach 80-tych XX wieku, a następnie w latach 2003-2007, oraz 2012-2014. Nowy opiekun Stali ostatnio prowadził Siarkę Tarnobrzeg. Prowadził tę drużynę w latach 2015-2019, legitymując się bilansem 54 zwycięstw, 24 remisów oraz 62 porażek.

Po 24 kolejkach bieżącego sezonu Ekstraklasy Stal Mielec zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Traci jedno oczko do Podbeskidzia Bielsko-Biała i ma do rozegrania zaległe spotkanie.

Sport.RIRM

drukuj