fot. https://www.wisla-plock.pl/pl

Ekstraklasa. Zmiany trenerskie w Płocku. Maciej Bartoszek zastąpił Radosława Sobolewskiego

Radosław Sobolewski przestał pełnić funkcję szkoleniowca Wisły Płock – poinformował klub. Sobolewski pracował w zespole Nafciarzy od sierpnia 2019 roku. Nowym trenerem Wisły został ogłoszony Maciej Bartoszek.


Dla Radosława Sobolewskiego praca w Płocku była pierwszą poważną okazją do pokazania się w roli pełnoprawnego szkoleniowca. Sobolewski wcześniej zbierał doświadczenie w Wiśle Kraków, pełniąc funkcję asystenta trenera bądź trenera tymczasowego. Posadę opiekuna Nafciarzy objął 5 sierpnia 2019 roku. Od tego czasu poprowadził ekipę z województwa mazowieckiego w 62 spotkaniach, licząc rozgrywki ligowe i pucharowe. Bilans 45-latka jako szkoleniowca płocczan to 22 zwycięstwa, 15 remisów i 25 porażek. To właśnie za kadencji Radosława Sobolewskiego Nafciarze zaliczyli najdłuższą w historii swoich występów w Ekstraklasie serię ligowych zwycięstw z rzędu – 6. Po raz pierwszy w historii Wisła mogła cieszyć się z pozycji lidera najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – miało to miejsce dokładnie po 13 kolejce sezonu 2019/2020.

Następcą Radosława Sobolewskiego został ogłoszony Maciej Bartoszek. 44-latek w swojej karierze trenerskiej pracował m.in. w GKS-ie Bełchatów, Zawiszy Bydgoszcz, Chojniczance, Koronie Kielce czy Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Bartoszek ostatnio pracował w Kielcach, gdzie został zwolniony 11 marca.

Po 24 kolejkach Ekstraklasy Wisła Płock zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Nafciarze zgromadzili dotychczas 25 punktów.

Sport.RIRM

drukuj