Copa del Rey: Realu Madryt awansował do półfinału.

Real Madryt pokonał na własnym boisku Espanyol Barcelona 1:0 w spotkaniu 1/4 finału Pucharu Hiszpanii, czym zapewnił sobie awans do kolejnej fazy tych rozgrywek. Bramkarz „Królewskich” Iker Casillas ustanowił klubowy rekord.

W tym pojedynku faworytem był oczywiście zespół ze stolicy Hiszpanii. Pierwsze spotkanie w Barcelonie zakończyło się zwycięstwem Realu 1:0, a jedynego gola zdobył wtedy Francuz Karim Benzema. Drużyna z Madrytu przed rewanżową potyczką z Espanyolem mogła się poszczycić imponującą serią dziesięciu kolejnych zwycięstw we wszystkich rozgrywkach, wliczając w to sparingi.

Trener „Królewskich” Carlo Ancelotti w spotkaniu z ekipą z Barcelony wystawił kilku zawodników będących przeważnie rezerwowymi. W podstawowym składzie zabrakło między innymi Garetha Bale’a, Karima Benzemy, Luki Modricia czy Pepe. Mimo to Real od początku meczu przejął inicjatywę, czego efektem była bramka strzelona już w 7. minucie meczu przez Jese Rodrigueza. Po zdobyciu gola gospodarze nacierali nadal, a swoich okazji nie wykorzystali Cristano Ronaldo oraz Angel di Maria.

Druga połowa spotkania nie była już tak interesująca dla kibiców jak pierwsza. Drużyna z Madrytu kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, zaś Espanyol szukał okazji na zdobycie bramki i nawiązanie walki z gospodarzami meczu. Najlepszą sytuację stworzył sobie rezerwowy napastnik gości Cordoba, jednak w tej akcji czujnie w bramce Realu zachował się Iker Casillas. Zespół z Barcelony kończył mecz w osłabieniu. Czerwoną kartką kwadrans przed zakończeniem zawodów ukarany został Victor Sanchez.

Bramkarz ekipy ze stolicy Hiszpanii Iker Casillas ustanowił w spotkaniu z Espanyolem klubowy rekord liczby minut bez wpuszczonego gola w meczu. Golkiper „Królewskich” jest niepokonany do 682 minut.

Rywalem Realu Madryt w półfinale rozgrywek o Puchar Króla będzie zwycięzca dwumeczu Atletico Madryt – Athletic Bilbao. Pierwszy mecz wygrali piłkarze z Madrytu 1:0. Drugą parę półfinałową wyłonią spotkania pomiędzy Levante i FC Barceloną oraz Realem Sosiedad i Racingiem Santander.

Real Madryt – Espanyol Barcelona 1:0 (1:0)