fot. PAP/Paweł Supernak

Ekstraklasa. Od 19 czerwca kibice będą mogli wrócić na stadiony

19 czerwca kibice powrócą na stadiony. Będą mogli zająć do 25 procent miejsc na trybunach. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnym etapie luzowania obostrzeń w zakresie sportu.


Na konferencji przed Stadionem Narodowym w Warszawie obecni byli także: minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes PZPN Zbigniew Boniek oraz prezes PKO BP Ekstraklasy Marcin Animucki.

Szef rządu poinformował, że powrót kibiców na stadiony będzie możliwy przy określonych procedurach.

– Chcemy też z panią minister sportu, z panami prezesami przekazać coś, czego niewiele osób się dzisiaj spodziewa, a mianowicie, że będzie też możliwy powrót kibiców w odpowiednich protokołach, procedurach. Jeszcze dzisiaj rozmawialiśmy z panem prezesem, żeby było to jak najszybciej i to „jak najszybciej” Polski Związek Piłki Nożnej i Ekstraklasa określiły na 19 czerwca, żeby spokojnie można było przygotować wszystko pod odpowiednie zasady, procedury, żeby ludzie się nie grupowali razem, żeby na stadionie mogło być do 25 procent pojemności stadionu – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Po niemal trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powraca PKO BP Ekstraklasa. W piątek rozegrany będzie mecz między innymi Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa. A już w sobotę starcie Lech Poznań – Legia Warszawa.

Sport.RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl