fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Finały europejskich pucharów – prawdopodobnie w końcówce sierpnia

Wszystko wskazuje na to, że finały europejskich pucharów zostaną rozegrane w ostatnim tygodniu sierpnia. Co istotne jednak, UEFA rozważa rezygnację z z systemu mecz-rewanż w ćwierćfinałach i półfinałach Ligi Mistrzów.


Wiadomo, że europejskie puchary zostaną wznowione dopiero po zakończeniu rozgrywek ligowych. Wstępnie pierwsze spotkania po przerwie miałyby się odbyć na początku sierpnia. Nastąpić może jednak dość istotna zmiana w regulaminie.

Jak informuje bowiem niemiecki „Bild”, UEFA bierze bardzo mocno pod uwagę możliwość rozegrania ćwierćfinałów, półfinałów i finału Ligi Mistrzów w jednym mieście, w ciągu maksymalnie dziesięciu dni. Mało tego – europejska centrala rozważa zrezygnowanie z systemu mecz-rewanż od 1/4 finału.

Co więcej, prawo zorganizowania decydującego starcia Champions League może stracić Stambuł. Turcy sami przyznają, że spotkania bez udziału publiczności przyniosą im spore straty finansowe. Stąd jednym z pomysłów jest przeniesienie finału na 29 sierpnia do Lizbony bądź jednego z miast w Niemczech.

Podobnie rzecz może się mieć w przypadku Ligi Europy. Tutaj również UEFA zakłada identyczny scenariusz. Finał ma zostać rozegrany – tak przynajmniej zakłada dotychczasowy plan – na stadionie Lechii w Gdańsku, 27 sierpnia.

Sport.RIRM

drukuj