fot. PAP/EPA

Primera Division. Znamy datę pierwszego meczu w Hiszpanii

Wiemy już, jaki mecz wznowi piłkarski sezon w hiszpańskiej Primera Division. Na samym początku dojdzie do derbów miasta pomiędzy Sevilla FC a Realem Betis.


Do konfrontacji trzeciej z dwunastą ekipą w tabeli dojdzie w czwartek, 11 czerwca. Pierwsza – po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii Covid-19 – kolejka zostanie rozłożona aż na pięć dni. W tym czasie Real Madryt zagra u siebie z SD Eibar, natomiast FC Barcelona zmierzy się na wyjeździe z RCD Mallorca.

– Jeśli wszystko się uda i Bóg pozwoli, wystartujemy ponownie 11 czerwca. Miejmy nadzieję, że wszystkie zespoły będą miały możliwość bezproblemowych treningów i przygotowania się do spotkań – powiedział  Javier Tebas, szef La Liga.

Rozgrywki Primera Division mają zostać zakończone w ciągu dwóch miesięcy. Ostatnią, 38. kolejkę zaplanowano na 18-19 lipca. Co ciekawe, od wspomnianego już 11 czerwca mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii będą odbywać się codziennie aż do 12 lipca.

Przypomnijmy, że ligowej tabeli, po dwudziestu siedmiu rozegranych kolejkach, przewodzi „Duma Katalonii”. Podopieczni Quique Setiena o dwa punkty wyprzedzają „Królewskich”. Trzecia jest Sevilla FC, a czwarty – Real Sociedad San Sebastian.

W Hiszpanii, zgodnie z danymi z 29 maja, zakażonych koronawirusem jest ponad 230 tys. osób. Zmarło niespełna 30 tys. mieszkańców kraju.

Sport.RIRM

drukuj