Premier League: Bez niespodzianki na Old Trafford, lider traci punkty

Manchester United z debiutującym w składzie Juanem Matą pokonał Cardiff City 2:0 w meczu 23 kolejki Premier League. Do niespodzianki doszło na St Mary’s Stadium, gdzie Arsenal Londyn zremisował z miejscowym Southampton 2:2.

W potyczce mistrza Anglii z beniaminkiem obyło się bez niespodzianki. Manchester United bez większych problemów pokonał na Old Trafford walijskie Cardiff City 2:0. Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie po golu Robina van Persiego w 5 minucie gry. Powracający do składu po kontuzji Holender strzałem „na raty” pokonał bramkarza gości Davida Marshalla. Drugiego gola w 58 minucie zdobył Ahley Young, który mocnym i precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego umieścił futbolówkę w bramce gości. W barwach gospodarzy zadebiutował sprowadzony za 37,1 mln funtów Juan Mata. Dzięki trzem punktom mistrzowie Anglii zachowali siódme miejsce w tabeli i do liderującego Arsenalu tracą 12 punktów.

Remisem 2:2 zakończył się długo oczekiwany mecz Southamptonu z Arsenalem. Jako pierwsi strzelili gospodarze, a konkretnie Jose Fonte, który wpakował piłkę do siatki strzałem głową. Goście zareagowali trafieniami Oliviera Girouda oraz Santiego Cazorli. Pierwszy pokonał Artura Boruca strzałem piętą, drugi znakomitym uderzeniem z okolic szesnastki. Odpowiedź „Świętych” była jednak piorunująca, gdyż już w kolejnej akcji gola na 2:2 strzelił Adam Lallana. W końcówce spotkania czerwoną kartką, za wejście wyprostowaną nogą, ukarany został gracz Arsenalu, Mathieu Flamini. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie, Kanonierzy przywożą do Londynu jedno oczko i przynajmniej do jutra pozostaną liderem Premier League. Polscy bramkarze: Wojciech Szczęsny i Artur Boruc (obaj po 90 minut) zaliczyli niezłe spotkanie, choć nie pozostają bez winy się przy straconych bramkach.