Ekstraklasa. Gorąca końcówka w Płocku, remis Wisły ze Śląskiem

Wisła Płock zremisowała na własnym terenie ze Śląskiem Wrocław 1:1 w pojedynku 21. kolejki Lotto Ekstraklasy. Obie bramki padły w samej końcówce spotkania. Jako pierwsi gola strzelili goście za sprawą Roberta Picha. W doliczonym czasie gry odpowiedział Jose Kante.

Już na samym początku meczu Ryota Morioka mógł dać prowadzenie wrocławianom. Futbolówka po uderzeniu Japończyka trafiła jednak w słupek bramki Seweryna Kiełpina.  Kolejne minuty były bardzo spokojne, a walka toczyła się głównie w środku pola. Na groźną sytuację czekaliśmy aż do 45. minuty. Wówczas to z dalszej odległości strzelił Giorgi Merebaszwili, a Mariusz Pawełek z ogromnymi problemami wybił piłkę zmierzającą do bramki gości.

Po zmianie stron zawodnicy Jana Urbana coraz mocniej atakowali Nafciarzy, lecz nie potrafili postawić kropki nad „i”. Próbowali Łukasz Madej i Ryota Morioka, jednak żaden z nich nie zmusił golkipera gospodarzy do wyciągnięcia futbolówki z siatki. Po sześćdziesięciu pięciu minutach zespół z Dolnego Śląska spuścił z tonu, a widowisko mocno straciło na atrakcyjności.

Taki obrót sytuacji sprawił, że również płocczanie zmniejszyli swoją czujność, co spowodowało utratą bramki. W 82. minucie Morioka zagrał do Roberta Picha, a ten mocnym strzałem wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. To nie był jednak koniec emocji w Płocku, ponieważ ostatnie słowo należało do rezerwowego Wisły – Jose Kante. Hiszpan w doliczonym czasie gry zakręcił stoperami rywali i pewnym uderzeniem uratował remis swojej ekipie.

Podział punktów nie zadowolił żadnej ze stron, ponieważ oba zespoły nadal okupują grupę spadkową. Nafciarze pozostali na jedenastym miejscu w ligowej tabeli, z kolei podopieczni Jana Urbana spadli na trzynastą pozycję. W następnej kolejce piłkarze Marcina Kaczmarka zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce, a Śląsk podejmie na własnym terenie krakowską Wisłę.