Reprezentacja Hiszpanii zdobyła puchar Euro 2012 (fot. PAP/EPA)

Hiszpania mistrzem Europy 2012

Drużyna Hiszpanii okazała się niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznego Euro. W wielkim finale reprezentacja Hiszpanii w Kijowie pokonała Włochy4-0.

 

W niedzielnym finale nie zabrakło prawdziwie mistrzowskiej hiszpańskiej gry. Tym samym drużyna obroniła tytuł mistrzów Europy wywalczony cztery lata wcześniej. Hiszpania jest pierwszą drużyną, która sięgnęła po trzy trofea z rzędu. W 2010 roku wygrali także mundial w Republice Południowej Afryki.

Krzysztof Miklas, polski komentator sportowy powiedział, że wynik nie jest zaskoczeniem. Hiszpania była faworytem i udowodniła, że stać ją na kolejne zwycięstwa.

 


Pobierz Pobierz

 

Po wygranej reprezentacji Hiszpanii w kraju panuje prawdziwa euforia- informują media. Tysiące osób świętuje na głównych ulicach Madrytu i centralnym placu Cibeles.

„To niezwykłe, czego dokonali ci chłopcy” – komentowały media na całym świecie. „Niesamowita drużyna, legendarni mistrzowie. Hiszpania zmieniła świat. La Roja po raz drugi została mistrzem Europy, po raz trzeci z rzędu wygrała finał wielkich imprez. Trzy korony w ciągu czterech lat, tego jeszcze nikt nie dokonał” – napisał dziennik „El Mundo”.

drukuj