Nokaut w Szczecinie! Pogoń lepsza od Śląska

Pogoń Szczecin rozbiła przed własną publicznością Śląsk Wrocław 4:1 w meczu 2. kolejki piłkarskiej TMobile Ekstraklasy. Bramki dla Portowców zdobyli: Adam Frączczak, Łukasz Zwoliński, Takuya Murayama oraz Wojciech Golla. Gości stać było tylko na trafienie Roberta Picha.

Szczecinianie tym samym zanotowali drugie zwycięstwo w trwającym sezonie i obecnie z kompletem punktów przewodzą ligowej stawce. Śląsk natomiast z dorobkiem trzech oczek spadł na siódmą pozycję.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod znakiem wyrównanej gry z obu stron. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a ciekawe zagrania można było policzyć na palcach jednej ręki. Na uwagę właściwie zasługiwała jedynie okazja napastnika gospodarzy,  Łukasza Zwolińskiego, który stojąc kilka metrów przed bramką, trafił w boczną siatkę. Przełamanie nadeszło dopiero w 40. minucie. Jako pierwsi gola zdobyli przyjezdni – Robert Pich dostał znakomite podanie z głębi pola, uprzedził golkipera rywali i pewnym strzałem dał zespołowi prowadzenie. Odpowiedź „Portowców” była jednak piorunująca. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Adam Frączczak, który po dośrodkowaniu Rafała Murawskiego z lewej strony głową pokonał bezradnie interweniującego Wojciecha Pawłowskiego.

Gol ten wyraźnie uskrzydlił podopiecznych Dariusza Wdowczyka i sprawił, że ci poczynali sobie na boisku coraz śmielej. Efektem tego były dwa trafienia w odstępie zaledwie 180 sekund. Najpierw na listę strzelców wpisał się Zwoliński, wykorzystując świetne podanie od Frączczaka, a chwilę później do siatki trafił Takuya Murayma. Od tego momentu na murawie dominowali już tylko miejscowi. Jakby tego było mało, od 73. minuty Śląsk grał w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Wojciecha Pawłowskiego. Kompletnie rozbitych gości dobił jeszcze Wojciech Golla, który w 77. minucie wykorzystał odbitą przez bramkarza piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego przez Frączczaka. Ostatecznie Pogoń pewnie wygrała 4:1 i odniosła swoje pierwsze ligowe zwycięstwo nad Śląskiem od 12 lat!

Pogoń Szczecin Śląsk Wrocław 4:1

Frączczak 45’ Zwoliński 56’ Murayama 59’ Golla 77’ – Pich 40’

Pogoń: Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Hernani, Mateusz Lewandowski – Maciej Dąbrowski, Mateusz Matras – Adam Frączczak (Patryk Małecki 80’), Rafał Murawski, Takuya Murayama (Dominik Kun 87’) – Łukasz Zwoliński (Jakub Bąk 76’)

Śląsk: Wojciech Pawłowski – Piotr Celeban, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba – Tom Hateley (Tomasz Hołota 66’), Lukas Droppa – Paweł Zieliński (Mateusz Machaj 69’), Sebastian Mila (Mariusz Pawełek 75’), Robert Pich – Flavio Paixao

Żółte kartki: Mila, Grodzicki, Droppa (Śląsk)

Czerwonak: Pawłowski (Śląsk) 73’

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)