fot. twitter.com/FCBayern

Transfery. Bayern Monachium oficjalnie pozyskał Leroya Sane

Transferowa saga z udziałem Leroya Sane dobiegła końca. Reprezentant Niemiec został nowym piłkarzem Bayernu Monachium.


Mistrzowie Niemiec dokonali dużego wzmocnienia. Ekipę ze stolicy Bawarii zasilił Leroy Sane, który związał się z nowym pracodawcą pięcioletnią umową. Bayern zapłacił Manchesterowi City za 24-letniego zawodnika – według szacunków mediów – 49 mln euro.

– Jesteśmy zachwyceni pozyskaniem Leroya. Jest niesamowitym piłkarzem, a swoją jakość potwierdza od lat. Naszym celem jest, aby w Bayernie grali najlepsi niemieccy zawodnicy i ten transfer wpisuje się w jego realizację – powiedział Karl-Heinz Rummenigge, prezes klubu z Monachium.

– Bayern to świetny klub z wielkimi celami, które mi odpowiadają. Nie mogę się doczekać nowych wyzwań i tego, kiedy będę mógł trenować z zespołem. Znamy się z Hansim Flickiem z reprezentacji U-21. Mieliśmy dobre relacje. Z Bayernem chcę sięgnąć po jak najwięcej trofeów, a Liga Mistrzów to nasz priorytet – dodał z kolei Leroy Sane.

Przypomnijmy, że 21-krotny reprezentant Niemiec cztery ostatnie sezony spędził w ekipie z „niebieskiej” części Manchesteru. W drużynie prowadzonej przez Pepa Guardiolę rozegrał 135 meczów, strzelając 39 goli i zaliczając 45 asyst. Kampanię 2019/2020 stracił z powodu ciężkiej kontuzji kolana. Skrzydłowy nabawił się jej w sierpniowym spotkaniu o Tarczę Wspólnoty z Liverpoolem (1:1, k. 5:4).

Sport.RIRM

drukuj