Championship. Mateusz Klich skuteczny z rzutu karnego

Mateusz Klich z kolejnym golem. Reprezentant Polski pewnie egzekwował „jedenastkę”, przyczyniając się do wysokiej wygranej Leeds United ze Stoke City (5:0).

Leeds United – Stoke City 5:0 (1:0)
Mateusz Klich 45′(k.) Helder Costa 47′ Liam Cooper 57′ Pablo Hernandez 72′ Patrick Bamford 90′

30-latek trafił do siatki chwilę przed przerwą. Nasz rodak bardzo pewnie wykorzystał rzut karny, zupełnie myląc Jacka Butlanda. Dla Mateusza Klicha był to szósty gol w trwającym sezonie Championship. Zanotował w nim już 42 spotkania.

Leeds po przerwie wyraźnie się rozkręciło, aplikując rywalom jeszcze aż cztery bramki. Ostatecznie ekipa Marcelo Bielsy wygrała 5:0, a Polak przebywał na boisku do 78. minuty. Zastąpił go Ezgjan Alioski.

Popularne „Pawie” – dzięki zwycięstwu – odzyskały pozycję lidera. Drużyna z Elland Road o jeden punkt wyprzedza drugi w tabeli West Bromwich Albion, gdzie na co dzień występuje Kamil Grosicki.