Przed Euro 2016. Znakomity mecz Anglików; Hiszpanie ponownie poniżej oczekiwań

Niemcy i Anglia stworzyły fantastyczne widowisko w meczu towarzyskim rozegranym w Berlinie. Synowie Albionu, mimo że przegrywali już 0:2, potrafili odmienić losy spotkania i ostatecznie pokonali aktualnych mistrzów świata 3:2. Po raz kolejny słabo zaprezentowała się Hiszpania, która tym razem bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Rumunią.

Niemcy – Anglia 2:3 (1:0)
Toni Kroos 43’ Mario Gomez 57’ – Harry Kane 61’ Jamie Vardy 74’ Eric Dier 90’

Mistrzowie świata podejmowali na własnym terenie najlepiej punktującą reprezentację eliminacji Euro 2016 – Anglię. W kadrze naszych grupowych rywali zabrakło Maxa Kruse, wyrzuconego przez Joachima Loewa za skandale obyczajowe.

Od początku spotkania przeważali gospodarze. Dobry pressing skutecznie powstrzymywał zapędy ofensywne rywali, jednak nasi zachodni sąsiedzi sami mieli problemy z wykańczaniem akcji. W 27. minucie do siatki trafił Mario Gomez, ale sędzia odgwizdał spalonego i nie uznał trafienia. Powtórki pokazały, że arbiter popełnił błąd, a Niemcy powinni prowadzić. Dwie minuty przed przerwą gola do szatni strzelił Toni Kroos. 26-letni pomocnik przebiegł kilkanaście metrów z futbolówką przy nodze i uderzeniem z dystansu pokonał Jacka Butlanda.

Germany vs EnglandW 57. minucie lepszy od golkipera gości okazał się Gomez, który po dośrodkowaniu Samiego Khediry strzałem głową w kierunku dalszego słupka podwyższył wynik na 2:0. Chwilę później kontaktowego gola zdobył Harry Kane. Snajper reprezentacji Anglii po centrze z rzutu rożnego ograł dwóch rywali i pewnym uderzeniem nie dał szans Manuelowi Neuerowi. Zaledwie trzy minuty po wejściu na boisko swoją obecność zaznaczył Jamie Vardy. Napastnik, broniący na co dzień barw Leicesteru City, doprowadził do remisu fenomenalnym uderzeniem piętą.

Przyjezdni mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia w 84. minucie. Dele Alli miał piłkę wyłożoną jak na tacy, ale fatalnie przestrzelił. Rezultat meczu w doliczonym czasie gry uderzeniem głową, po asyście Jordana Hendersona, ustalił Eric Dier.

***

Rumunia – Hiszpania 0:0

Grupowi rywale Polaków w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji podejmowali Hiszpanię, która nieco zawiodła w zremisowanym 1:1 starciu z Włochami.

Romania vs SpainGra od pierwszego gwizdka była wyrównana. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego nie potrafili zdecydowanie zdominować rywali, ale to oni jako pierwsi stworzyli sobie dogodną okazję do strzelenia gola. Najpierw próbował Gerard Pique, a następnie Pedro Rodriguez, jednak skutecznie zatrzymał ich Ciprian Tatarusanu. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Nicolae Stanciu z dwudziestu metrów. Przyjezdnych od utraty gola dobrą interwencją uratował Iker Casillas.

Po przerwie doskonałą okazję zmarnował Pique, który z bliska trafił w golkipera miejscowych. Po drugiej stronie boiska w sytuacji sam na sam znalazł się Florin Andone, ale Rumun przestrzelił. Spotkanie nie przyniosło już zbyt wielu emocji, a Hiszpanie po raz kolejny zaprezentowali się poniżej oczekiwań.