Serie A. Roma wygrywa i wciąż walczy o mistrzostwo!

W zaległym meczu włoskiej Serie A Roma pokonała przed własną publicznością Parmę 4:2. Bramki dla Wilków zdobyli Gervinho, Totti, Pjanić i Taddei. 234. ligowe trafienie zanotował Francesco Totti.

Potężna ulewa nie pozwoliła obu drużynom zmierzyć się na Stadio Olimpico 2. lutego. Spotkanie zostało przerwane już w 8. minucie. Po dzisiejszym wznowieniu szybko padły trzy gole. Najpierw do bramki Parmy trafił Gervinho. Goście ani myśleli załamywać ręce. Do wyrównania po podaniu Gobbiego doprowadził Afryiye Acquah. Minutę później na listę strzelców wpisał się Totti, dla którego było to 234. trafienie w Serie A.

Na początku drugiej połowy prowadzenie Rzymian podwyższył Miralem Pjanić, który wykończył akcję Gervinho. W 82. minucie kolejnego gola zdobył Rodrigo Taddei. Dla Brazylijczyka było to premierowe trafienie w obecnym sezonie włoskiej ekstraklasy. Przed końcem spotkania rozmiary porażki zmniejszył Jonathan Biabiany.

Do końca rozgrywek pozostało 7 kolejek. Do liderującego Juventusu Wilki tracą 8 punktów. Bianconerich czeka jeszcze jednak trudne starcie z rozpędzoną ekipą ze stolicy.

AS Roma – Parma 4:2 (2:1)
Gervinho 12’ F. Totti 16’ M. Pjanić 49’ R. Taddei 82’ – A. Acquah 15’ J. Biabiany 90’