Ekstraklasa. Pat w derbach Śląska

Kibice nie zobaczyli bramek w rozegranym w Chorzowie ostatnim spotkaniu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy. Punktami podzieliły się miejscowy Ruch i Piast Gliwice.

Spotkanie śląskich drużyn odbyło się w 90. rocznicę rozegrania pierwszej ligowej kolejki w Polsce. W bieżącym sezonie obie drużyny nie radzą sobie najlepiej. Ostatnie tygodnie mogą jednak zaliczyć do udanych. Ruch wygrał bowiem z Lechią Gdańsk (2:1) i Zagłębiem Lubin (1:0), a Piast uporał się ze Śląskiem Wrocław (4:3) i Arką Gdynia (3:2).

W pierwszych minutach przeważali podopieczni Dariusza Wdowczyka. Ich akcjom brakowało jednak kreatywności, przez co Libor Hrdlicka mógł ze spokojem obserwować przebieg widowiska. Na pierwszą niebezpieczną sytuację kibice musieli czekać do 5. minuty. Łukasz Moneta znalazł trochę wolnego miejsca, a jego strzał zza pola karnego minął minimalnie bramkę gliwiczan.

W 22. minucie przed szansą stanął Jarosław Niezgoda. Mirosław Przybecki przeprowadził rajd prawym skrzydłem, idealnie znalazł  napastnika Niebieskich, jednak ten nieczysto trafił w futbolówkę. Była to druga i zarazem ostatnia groźna akcja w pierwszej połowie.

Po zmianie stron przewagę zyskali piłkarze Waldemara Fornalika. W 67. minucie stworzyli kolejną niebezpieczną sytuację. Po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego czujnością wykazał się Aleksandar Sedlar, który wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później bliski zdobycia gola był Łukasz Moneta. Zawodnik Ruchu oddał silny strzał z daleka, a od utraty bramki golkipera rywali uratował słupek.

Odpowiedź gości nadeszła osiem minut później. Okazję miał Stojan Vranjes. Bośniak stanął oko w oko z Liborem Hrdlicką, nie zdołał jednak skierować piłki do siatki gospodarzy. Choć końcówka należała do gości, wynik nie uległ już zmianie. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Podział punktów nie pomaga żadnej z drużyn. Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej Ruch z 30 punktami zajmuje 13. miejsce i do grupy mistrzowskiej traci pięć oczek. Piast plasuje się obecnie na 14. pozycji z dorobkiem 29 punktów.