Puchar Anglii. Arsenal ratuje sezon i wygrywa z Chelsea w finale! Dublet Aubameyanga

Arsenal Londyn po raz czternasty w historii zdobył Puchar Anglii. W finale rozgrywek podopieczni Mikela Artety pokonali na Wembley ekipę Chelsea Londyn 2:1. Obie bramki dla „Kanonierów” strzelił Pierre-Emerick Aubameyang.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla zespołu Franka Lamparda. Już w 5. minucie bowiem przypomniał o sobie Christian Pulisić, który otrzymał podanie na małej przestrzeni od Oliviera Giroud, następnie bez problemów ograł jednego z obrońców rywali i pewnym uderzeniem z kilku metrów nie dał szans Emiliano Martinezowi.

Arsenal długo się rozkręcał, ale jak już wskoczył na wysokie obroty, od razu miało to swoje odzwierciedlenie w postaci wyrównującego trafienia. W roli głównej wystąpił Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk – po kilkunastometrowym rajdzie z futbolówką – został sfaulowany przez Cesara Azpilicuetę już w „szesnastce” Chelsea, a sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na jedenasty mer. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

Snajper „Kanonierów” po raz kolejny błysnął formą strzelecką w 67. minucie. Wówczas z dużą łatwością zwiódł Kurta Zoumę i w pięknym stylu przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Wilfredo Caballero. Pierre-Emerick Aubameyang sezon 2019/2020 zamknął z dorobkiem dwudziestu dziewięciu goli na wszystkich klubowych frontach.

Chwilę później „The Blues” musieli radzić sobie w „dziesiątkę”. Za dwie żółte kartki z boiska wyleciał bowiem Mateo Kovacić, który bezpardonowo potraktował Granita Xhakę. Grająca w osłabieniu ekipa Franka Lamparda nie była już wstanie doprowadzić do dogrywki. Ostatecznie Arsenal zwyciężył 2:1 i tym samym po raz czternasty w historii wywalczył Puchar Anglii, co zresztą jest rekordem rozgrywek.

Dzięki wygranej na Wembley, podopieczni Mikela Artety – dla którego było to pierwsze trofeum w trenerskiej karierze – wystąpią w fazie grupowej Ligi Europy. W takiej sytuacji do pucharów z ligi nie awansował Wolverhampton Wanderers. Piłkarze Nuno Espirito Santo zakończyli sezon na pechowym, siódmym miejscu.