Liga Mistrzów. Real Madryt i Manchester City bliżej ćwierćfinału

Real Madryt pokonał na wyjeździe grającą od 17. minuty w „10” Atalantę Bergamo 1:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bliski awansu do najlepszej „ósemki” rozgrywek jest również Manchester City, który wygrał w Budapeszcie z występującą w roli gospodarza – Borussią Moenchengladbach 2:0.

Atalanta Bergamo – Real Madryt 0:1 (0:0)
Ferland Mendy 86′

Jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów są podopieczni Zinedine’a Zidane’a. „Królewscy” ograli w Bergamo tamtejszą Atalantę 1:0, choć zadanie gościom w dużym stopniu ułatwiła sytuacja z 17. minuty. Wówczas bezpośrednią czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Ferlandzie Mendym otrzymał Remo Freuler.

Od tego momentu drużyna Gian Piero Gasperiniego skupiła się głównie na defensywie, rzadko zapuszczając się w obręb pola karnego rywali. Real, choć legitymował się blisko 70-procentowym posiadaniem piłki, nie potrafił stworzyć większego zagrożenia pod bramką Pierluigiego Golliniego. Kiedy wydawało się już, że spotkanie ostatecznie zakończy się bezbramkowym remisem, w 86. minucie przyjezdni wyprowadzili zabójczy cios.

Po krótko rozegranym rzucie rożnym Luka Modrić podał do ustawionego na dwudziestym metrze Ferlanda Mendy’ego, a ten technicznym strzałem przy słupku zaskoczył golkipera „Nerazzurrich”. Trzynastokrotni triumfatorzy Champions League dzięki temu wygrali 1:0 i przed rewanżem znajdują się w bardzo dobrym położeniu. Drugie starcie obu zespołów odbędzie się 16 marca w Madrycie.

Borussia Moenchengladbach – Manchester City 0:2 (0:1)
Bernardo Silva 29′ Gabriel Jesus 65′

Olbrzymi krok w kierunku awansu do kolejnej rundy najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie wykonał Manchester City, który pokonał w Budapeszcie grającą jako gospodarz – Borussię Moenchengladbach 2:0.

Ekipa Pepa Guardioli na prowadzenie wyszła w 29. minucie spotkania, gdy Bernardo Silva wykorzystał precyzyjną centrę Joao Cancelo i ładnym uderzeniem głową z kilku metrów w kierunku dalszego słupka zmusił do kapitulacji Yanna Sommera.

W 65. minucie wynik meczu ustalił natomiast Gabriel Jesus. Joao Cancelo znów zacentrował na głowę Bernando Silvy. Reprezentant Portugalii zagrał do Gabriela Jesusa, a Brazylijczyk uprzedził jednego z obrońców rywali i wbił futbolówkę do siatki z najbliższej odległości.

„The Citizens” notują tym samym serię dziewiętnastu zwycięstw na wszystkich klubowych frontach. Aktualny lider angielskiej Premier League w rewanżu, do którego dojdzie 16 marca na Etihad Stadium, powinien dopełnić formalności i po raz czwarty z rzędu zameldować się w najlepszej „ósemce” Ligi Mistrzów.