Puchar Polski. Lech i Zagłębie w ćwierćfinale

Piłkarze Lecha Poznań oraz Zagłębia Lubin zostali kolejnymi ćwierćfinalistami piłkarskiego Pucharu Polski. Mistrzowie Polski w spotkaniu 1/8 finału tych rozgrywek pokonali u siebie Ruch Chorzów 1:0. Miedzowi wygrali zaś w Białymstoku z Jagiellonią 2:0.

Poznaniacy w starciu z Ruchem mieli tylko jeden cel: przełamać fatalną passę i w końcu wygrać mecz. Styl schodził na dalszy plan. Kolejorz od początku gry ruszył do ataku i raz po raz próbował zdobyć gola. Po raz nie wiadomo który piłkarzy Lecha zawodziła skuteczność. Dogodne okazje marnowali Dawid Kownacki, Szymon Pawłowski czy Kasper Hamalainen. Mimo sporej przewagi podopiecznych Macieja Skorży, długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy.

Wojciech SkabaJedyna bramka dla mistrzów Polski padła w 50.minucie. Z prawej strony płasko w pole karne chorzowian zagrał Darko Jevtić, a piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Rafał Grodzicki. Po strzeleniu gola z poznaniaków wyraźnie zeszło ciśnienie i grali już dużo spokojniej. Niebiescy nie potrafili zaś stworzyć większego zagrożenia na połowie Kolejorza. Lech ostatecznie zwyciężył 1:0 i zameldowali się w ćwierćfinale Pucharu Polski. (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Trener Jagiellonii Michał Probierz w starciu z Zagłębiem dał odpocząć kilku podstawowym graczom. W pierwszej jedenastce zabrakło m.in. Bartłomieja Drągowskiego, Konstantina Vassiljeva czy Fiodora Cernycha. Ten fakt już od pierwszych minut starali się wykorzystać znajdujący się ostatnio w dobrej formie Miedziowi. Swoje szanse mieli m.in. Krzysztof Piątek oraz Michal Papadopulos, jednak albo strzelali niecelnie, albo dobrze w białostockiej bramce spisywał się Krzysztof Baran.

Piotr Grzelczak Lubomir Guldan Aleksandar TodorovskiLubinianie dopięli swego w 16. minucie. Wówczas centrę z prawej strony Łukasza Janoszki celną główką wykończył Papadopulos. W 31. minucie goście podwyższyli na 2:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Janus, a gola strzałem głową zdobył Krzysztof Piątek. W drugiej połowy trener Probierz desygnował do gry Vassiljeva, Cernycha oraz Frankowskiego, jednak nie przełożyło się to na zdobycz bramkową dla Jagiellonii. Zagłębie ostatecznie triumfowało 2:0 i w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzy się z Lechem Poznań. (fot. PAP/Artur Reszko)