fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Piłka nożna. Sprawdził się czarny scenariusz. Euro 2020 bez Arkadiusza Milika!

Fatalne wieści napłynęły z Opalenicy. Jak się okazało, Arkadiusz Milik nie weźmie udziału w mistrzostwach Europy. Snajper Olympique Marsylia przegrał z kontuzją kolana.


Niestety, sprawdził się czarny scenariusz. Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował, że  reprezentacja Polski podczas rozpoczynających się w najbliższy piątek mistrzostw Europy będzie musiała poradzić sobie bez Arkadiusza Milika. To – bez dwóch zdań – fatalna wiadomość dla Paulo Sousy.

Przypomnijmy: 27-letni napastnik nabawił się urazu kolana w ostatnim ligowym meczu Olympique Marsylia. A konkretnie chodziło o problemy z łąkotką. Od tego momentu trwała walka z czasem. Wychowanek Rozwoju Katowice nie trenował z resztą zespołu od początku zgrupowania w Opalenicy i opuścił także sparing z Rosją [więcej tutaj]. Nieustannie istniała obawa, czy zdoła wykurować się do starcia ze Słowacją, mimo że operacja w tym przypadku nie była konieczna.

Arkadiusz Milik miał wystąpić kilkanaście minut we wtorkowym pojedynku towarzyskim z Islandią. Paulo Sousa chciał sprawdzić, czy ostatecznie będzie mógł skorzystać z usług swojego snajpera w trakcie Euro 2020. Poniedziałkowe, wieczorne badania przyniosły jednak negatywne wieści. 59-krotny reprezentant Polski przegrał z kontuzją.

„Po konsultacji z selekcjonerem Paulo Sousą, lekarzem kadry doktorem Jackiem Jaroszewskim oraz samym zawodnikiem, podjęto decyzję, że Milik opuści zgrupowanie. Jak przyznał sam zawodnik, mimo podjętej rehabilitacji, nie czuł się w 100 proc. gotowy, aby móc z pełnym zaangażowaniem rywalizować w turnieju UEFA EURO 2020” – możemy przeczytać w komunikacie PZPN.

Chwilę później okazało się również, że selekcjoner „Biało-Czerwonych” nie powoła żadnego zawodnika z listy rezerwowej. Znajdowali się na niej: Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki, Robert Gumny oraz Sebastian Szymański. Tym samym Polskę na kontynentalnym czempionacie będzie reprezentowało 25 piłkarzy.

Nasza drużyna narodowa swoją przygodę z turniejem rozpocznie 14 czerwca od spotkania ze Słowacją (godzina 18:00). Pięć dni później zmierzy się z Hiszpanią (godz. 21:00), zaś 23 czerwca – na zakończenie rywalizacji w grupie E – zagra ze Szwecją (godz. 18:00).

Sport.RIRM

drukuj