French Open. Iga Świątek znów bez straty seta. Jest ćwierćfinał!

Iga Świątek – do czego zdążyła nas już przyzwyczaić na kortach imienia Rolanda Garrosa – wygrała bez straty seta i awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju. Polka tym razem rozprawiła się z 18-letnią Ukrainką.

Trzeba przyznać, że nasza rodaczka – choć ograła Martę Kostiuk w dwóch setach – musiała zaprezentować swój najlepszy tenis. Młoda reprezentantka Ukrainy bowiem postawiła wysoko poprzeczkę i kto wie, czy gdyby udało się jej zachować więcej zimnej krwi, nie bylibyśmy świadkami dość sensacyjnego rozstrzygnięcia.

18-latka z Kijowa obiecująco weszła w mecz. W trzecim gemie przełamała Igę Świątek, dzięki czemu objęła prowadzenie (1:2). Triumfatorka French Open z 2020 roku szybko jednak odpowiedziała tym samym, a przy stanie 4:3 ponownie odebrała serwis rywalce. Chwilę później natomiast dopełniła formalności, zwyciężając 6:3. W ostatniej akcji pierwszej partii Marta Kostiuk nie wytrzymała wymiany ciosów z głębi kortu.

Druga odsłona również miała ciekawy przebieg gry. Żadna z zawodniczek nie potrafiła wypracować sobie względnie bezpiecznej przewagi, a kluczowy dla losów rywalizacji okazał się siódmy gem. Wówczas Polka pokusiła się o przełamanie po tym, jak jej przeciwniczka trafiła slajsem w siatkę (4:3).

Warszawianka poszła za ciosem – odskoczyła na 5:3 za sprawą kombinacji dobrego serwisu i forhendu, będąc już o krok od wygranej w całym pojedynku. Ukrainkę stać jeszcze było na zniwelowanie strat, ale przy stanie 5:4 nasza tenisistka od 0-30 wywalczyła cztery punkty z rzędu, kończąc spotkanie kapitalnym lobem przy siatce.

W efekcie Iga Świątek zanotowała jedenaste zwycięstwo z rzędu bez straty seta na kortach imienia Rolanda Garrosa, a w trwającym sezonie legitymuje się serią dziesięciu meczów bez porażki. 20-letnia reprezentantka Polski o awans do półfinału French Open powalczy w środę (9 czerwca) z Greczynką Marią Sakkari.