fot. PAP/EPA

ATP Finals. M. Berrettini wycofał się z turnieju; nowym rywalem H. Hurkacza będzie J. Sinner

Włoch Matteo Berrettini oficjalnie wycofał się z turnieju ATP Finals w Turynie. Oznacza to, że Hubert Hurkacz we wtorek o godz. 21.00 zagra z innym przedstawicielem Półwyspu Apenińskiego – rezerwowym Jannikiem Sinnerem.


Matteo Berrettini około południa czasu polskiego trenował na korcie nr 1 w Pala Alpitour. Po jego zakończeniu Włoch za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że wycofuje się z dalszego udziału w ATP Finals.

„Myślałem, płakałem i podjąłem decyzję kończącą sezon. Impreza masters kończy się dla mnie teraz. Jestem zdruzgotany. Nigdy nie przypuszczałem, że będę musiał zrezygnować z udziału w najważniejszym tenisowym turnieju rozgrywanym we Włoszech w taki sposób. Bardzo chciałem nów zagrać przed wami, ale moje ciało nie jest gotowe na wyzwania, które się z tym wiążą. Powiedzenie, że jestem smutny nie oddaje mojego obecnego stanu umysłu. Czuję się obrabowany z czegoś, co udało mi się wywalczyć latami wysiłku i potu. To nie była łatwa decyzja, ale jestem przekonany, że jest najlepsza dla mnie i mojej kariery” – napisał Matteo Berrettini.

Decyzja Berrettiniego oznacza, że naprzeciwko Huberta Hurkacza stanie inny Włoch – Jannik Sinner. Wcześniej tenisiści mierzyli się ze sobą tylko raz. Wtedy w finale turnieju ATP w Miami górą był Polak.

Spotkanie rozpocznie się we wtorek o godz. 21.00.

Sport.RIRM

drukuj