Tenis. Iga Świątek triumfowała w Rzymie!

Dwóch setów potrzebowała Iga Świątek, by pokonać Tunezyjkę Ons Jabeur w finale turnieju w Rzymie (6:2, 6:2). Tym samym Polka zwyciężyła w piątej imprezie z rzędu.

Od pierwszych minut Iga Świątek weszła na niewyobrażalny poziom. Wszystko układało się po myśli naszej tenisistki. Wygrała trzy gemy z rzędu, później obroniła się przed mocnym kontratakiem. Seta zakończyła wynikiem 6:2.

Druga partia to kontynuacja dobrej gry. Błędy przytrafiły się przy prowadzeniu 4:0. Świątek przegrała dwa gemy z rzędu. Przełamanie przyszło jednak we właściwym momencie. Rywalka wygrywała co prawda 40:0, ale Polka obroniła wtedy trzy „break pointy”. Chwilę potem czwarty i rozstrzygnęła gema na swoją korzyść. Drugi set także zakończył się wynikiem 6:2.

Dla naszej najlepszej tenisistki był to piąty z rzędu wygrany finał. Jednocześnie Iga Świątek ściga światowe legendy. Zwyciężyła 28 kolejnych pojedynków i zbliża się do osiągnięć sióstr Venus i Sereny Williams. Polkę czeka teraz występ w wielkoszlemowym French Open.