WTA Miami. Koniec życiowej serii Agnieszki Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska na 1/8 finału zakończyła swoją przygodę z turniejem WTA w Miami. Polka uległa Szwajcarce Timei Bacsinszky 6:2, 4:6, 2:6, przez co zakończyła swoją najdłuższą w karierze serię półfinałów. Od października ubiegłego roku krakowianka nie wypadała z najlepszej czwórki imprez WTA.

Pekin, Tiencin, Singapur, Shenzhen, Australian Open, Ad-Dauha i Indian Wells – przez siedem turniejów z rzędu Agnieszka Radwańska dochodziła co najmniej do półfinału. Udaną serię zakończyła dopiero w Miami, gdzie po przeszło dwugodzinnej batalii uległa Timei Bacsinszky.

* * *

Miami Open tennis tournamentPremierowa partia nie zwiastowała późniejszej klęski. Isia pewnie broniła własnego podania, a dwukrotnie udało jej się przełamać rywalkę. Dokonała tego w drugim i ósmym gemie. O triumfie Polki zdecydowała konsekwentna gra i nierówna dyspozycja Szwajcarki, która efektowne akcje przeplatała licznymi pomyłkami. Na koniec seta Bacsinszky miała na swoim koncie 19 niewymuszonych błędów, co zdecydowało o jej klęsce 2:6.

W drugiej odsłonie Radwańska miała poważne problemy z wygrywaniem własnego serwisu. Lepszą dyspozycję zaczęła prezentować dopiero przy stanie 1:4. Po pierwszym przełamaniu krakowianka po raz kolejny nie utrzymała swojego podania. Nadzieje w serca biało-czerwonych kibiców wlały dwa zwycięskie gemy (4:5). Szwajcarka obudziła się we właściwym momencie, a w decydującym starciu pozwoliła Polce na triumf w zaledwie jednej wymianie (4:6).

Miami Open tennis tournamentW trzecim secie Isia miała niewiele do powiedzenia. Od początku musiała gonić wynik, dwukrotnie przegrywając z rywalką „na sucho”. W siódmym gemie Radwańska po raz kolejny nie obroniła własnego serwisu i tylko cud mógł odebrać Bacsinszky ostateczne zwycięstwo. Taki nie nastąpił – Szwajcarka wykorzystała pierwszą piłkę meczową, a ostatnią partię bez skrupułów wygrała 6:2.

W ćwierćfinale Timea Bacsinszky stanie naprzeciwko Simony Halep. Rumunka w dwóch setach (6:3, 6:4) uporała się z Brytyjką Heather Watson.

* * *

Miami Open (USA), kort twardy, 1/8 finału gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 19) 6:2, 4:6, 2:6