fot. PAP/Marcin Obara

III Igrzyska Europejskie w Krakowie – podpisano umowę dotyczącą organizacji imprezy

Już w przyszłym roku w Krakowie odbędą się III Igrzyska Europejskie. Dziś prezydent miasta oraz marszałek województwa małopolskiego podpisali z Europejskimi Komitetami Olimpijskimi umowę dotyczącą organizacji imprezy.

III Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca przyszłego roku w Krakowie. Sportowe zmagania potrwają do drugiego lipca.

Dziś w warszawskim centrum olimpijskim prezydent miasta, Jacek Majchrowski, oraz wojewoda małopolski, Witold Kozłowski, podpisali z Europejskimi Komitetami Olimpijskimi umowę dotyczącą organizacji imprezy. W wydarzeniu uczestniczyli takze minister infrastruktury – Andrzej Adamczyk, minister sportu – Kamil Bortniczuk, oraz premier Mateusz Morawiecki.

Cieszę się także, że dzięki wysiłkom pana ministra sportu, Kamila Bortniczuka, udało się doprowadzić do tego, że te igrzyska jednocześnie będą stanowiły preludium, wkład w eliminacje do innych, kolejnych wielkich imprez sportowych. To nie tylko podniesie ich rangę, podniesie zainteresowanie igrzyskami europejskimi, ale także doprowadzi do wspaniałej rywalizacji – stwierdził Mateusz Morawiecki.

Sportowcy będą rywalizować w 24 dyscyplinach.

Będziemy w tym celu inwestowali – i już inwestujemy – w ponad 20 specjalnych obiektów sportowych, które mają umożliwić przeprowadzenie poszczególnych dyscyplin sportowych – poinformował premier RP.

W 2019 roku Igrzyska Europejskie odbyły się w Mińsku, cztery lata wcześniej – w Baku. Polacy wywalczyli dotychczas 34 medale: 5 złotych, 9 srebrnych i 20 brązowych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl