fot. PAP/EPA

Formuła 1. Chińczyk Guanyu Zhou kierowcą Alfy Romeo

Chińczyk Guanyu Zhou podpisał kontrakt z zespołem Alfa Romeo Racing na sezon 2022. Oznacza to, że wszystkie miejsca w bolidach na przyszłoroczne mistrzostwa są już zajęte.


We wtorek Alfa Romeo ogłosiła drugiego kierowcę teamu na sezon 2022. Został nim Guanyu Zhou. Informacja nie była zaskoczeniem, gdyż nieoficjalnie mówiło się, że Chińczyk jest faworytem w wyścigu o fotel. Głównym argumentem w dyskusji na ten temat były pieniądze. Ponoć firmy z Państwa Środka są gotowe dofinansować zespół z Hinwil kwotą 30 mln dolarów.

Według informacji, do jakich dotarł portal SportoweFakty.pl, pieniądze nie były jednak głównym czynnikiem przemawiającym za wyborem drugiego kierowcy.

„Moglibyśmy nawet przelicytować Chińczyków, a nic by nam to nie dało” – powiedziała portalowi „jedna z osób w Orlenie”.

W grę wchodziła przede wszystkim wizja budowania zespołu przez Frederica Vasseura, szefa Alfy. Nie widział on w teamie Roberta Kubicy, bowiem priorytetem Francuza było zakontraktowanie młodego kierowcy, który miał jeździć obok doświadczonego Fina Valtteriego Bottasa. Dlatego też postawiono na Guanyu Zhou. Co ciekawe, nowy nabytek będzie pierwszym chińskim kierowcą w historii Formuły 1. Jego pojawienie się w zespole z Hinwil oznacza, że wszystkie miejsca w bolidach na przyszłoroczne mistrzostwa zostały już zajęte.

Sport.RIRM

drukuj