Trudne zadanie przed Niebieskimi

Piłkarze Ruchu Chorzów podejmą dzisiaj w Gliwicach duński Esbjerg fB w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Początek spotkania o 18:00

Przed zawodnikami ze Śląska bardzo trudne zadanie. Duńczycy to przeciwnik co najmniej klasowy. Udowodnili to rok temu kiedy w Lidze Europejskiej odpadli dopiero w 1/16 finału  w pojedynku z włoską Fiorentiną. Wprawdzie z tamtego składu odeszło wielu zawodników ale szkielet ekipy udało się utrzymać. Według słowackiego trenera Ruchu – Jana Kociana najważniejszymi zawodnikami przeciwników są bramkarz Dubravka, stoper Gomes, pomocnik Lekven, ofensywny pomocnik Fellah i napastnik Pusić. 

Chorzowianie nie za ciekawie rozpoczęli nowy sezon ligowy. Notując w dwóch rozegranych kolejkach dwie porażki (0:2 ze Śląskiem i 1:2 z Górnikiem Łęczna) i zajmują 14. miejsce w tabeli. Ich pucharowi rywale w swojej lidze również na razie nie zachwycają w dwóch kolejkach wywalczyli punkt i są na pozycji 10.

Chorzowianie na razie nie mogą korzystać z własnego stadionu z racji kiepskiego stanu murawy po jej letniej renowacji.

W poprzedniej rundzie eliminacji chorzowianie okazali się lepsi od FC Vaduz z Liechtensteinu (3:2, 0:0), a Duńczycy „odprawili” w dwumeczu Kajrat Ałmaty z Kazachstanu (1:1, 1:0).

Czwartkowy pojedynek będzie siódmą pucharową potyczką Ruchu z zespołem duńskim. Bilans dotychczasowych pojedynków jest korzystny dla Polaków – cztery wygrane, remis, porażka.

Sport/RIRM/PAP

drukuj