Premier League. Arsenal zdobył Etihad Stadium!

Arsenal Londyn w przedostatnim pojedynku 22. kolejki Premier League pokonał na wyjeździe Manchester City 2:0 (1:0). Zwycięstwo Kanonierom zapewnili Santi Cazorla i Olivier Giroud. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny.

Na Etihad Stadium zawitali podopieczni Arsene’a Wengera. Londyńczycy w tym sezonie na wyjazdach prezentowali się w kratkę (4 zwycięstwa, 3 remisy i 4 porażki). Piłkarze z Manchesteru przystąpili do starcia po dwunastu ligowych pojedynkach bez porażki, więc nietrudno było wskazać faworyta. Na ławce mecz rozpoczął Wojciech Szczęsny, zastąpiony przez Davida Ospinę.

Manchester City FC vs Arsenal FCZgodnie z oczekiwaniami od pierwszych minut przeważali gospodarze, którzy nie potrafili stworzyć sobie jednak klarownych sytuacji. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w 23. minucie. Kapitan Obywateli – Vincent Kompany nieprzepisowo zatrzymał wbiegającego w szesnastkę Nacho Monreala, a arbiter spotkania, pan Mike Dean, bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę chwilę później zamienił Santi Cazorla. Zawodnicy Manuela Pellegriniego próbowali odrobić straty i ruszyli do ataku. Znakomicie ustawieni oraz zdyscyplinowani w defensywie Kanonierzy nie pozwalali im jednak na zbyt wiele, przez co obie ekipy zeszły na przerwę przy wyniku 0:1.

Manchester City FC vs Arsenal FCTuż po wznowieniu gry Davida Ospinę zatrudnił Sergio Aguero. Kolumbijczyk z problemami poradził sobie z jego strzałem, wybijając futbolówkę na korner. W 56. minucie po szybkiej, kombinacyjnej akcji tuż nad poprzeczką uderzył Aaron Ramsey. Z drugiej strony boiska niesamowitego pecha mieli Aguero i Stevan Jovetić, którym piłkę i gola sprzed nosa po dobrej centrze z prawej strony sprzątnął Laurent Koscielny. Po raz drugi kibiców z Londynu ucieszył Olivier Giroud. Po dokładnym dośrodkowaniu Cazorli z rzutu wolnego Francuz główkował z niebywałą precyzją, podwyższając prowadzenie. Bezradny w tej sytuacji Joe Hart nawet nie drgnął. Chwilę później Anglik na raty obronił potężną bombę Alexisa Sancheza. Do końca spotkania żadna z drużyn nie potrafiła już realnie zagrozić rywalom.

City, mimo porażki, ma aż pięć oczek przewagi nad trzecim w tabeli Southampton. Arsenal awansował na piątą lokatę. Do Manchesteru United, który zajmuje czwarte, premiowane awansem do Champions League miejsce, traci zaledwie jeden punkt.