Polacy za granicą. Gol „Lewego” w hicie kolejki!

Robert Lewandowski zdobył piętnastą bramkę w obecnym sezonie Bundesligi. Bayern Monachium nie uniknął jednak wpadki. Podopieczni Carlo Ancelottiego zremisowali na Alianz Arenie z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1.

Kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki już w 9. minucie. „Lewy”, po dobrym podaniu Arturo Vidala, znalazł się w sytuacji sam na sam z Ralfem Fahrmannem i znakomitą podcinką zmusił do kapitulacji golkipera Schalke. Trafienie Lewandowskiego nie dało jednak Bayernowi zwycięstwa. Już cztery minuty później do remisu doprowadził Naldo. Rywalizacja zakończyła się podziałem punktów (1:1).

Snajper mistrzów Niemiec po raz piętnasty pokonał bramkarza rywali w obecnym sezonie ligowym. W wyścigu o koronę króla strzelców różnicą dwóch goli wyprzedza go jedynie Pierre-Emerick Aubameyang.

Dla „Lewego” była to już dziewięćdziesiąta bramka w zaledwie stu dwudziestu siedmiu rozegranych meczach w bawarskim klubie.