Legia przez wie(L)kie „L”! Mistrzowie Polski jedną nogą w IV rundzie!

Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością Celtic Glasgow 4:1 w meczu III rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Gole dla podopiecznych Henninga Berga zdobyli Miroslav Radović, Michał Żyro i Jakub Kosecki. Dwóch rzutów karnych nie zdołał wykorzystać Ivica Vrdoljak. Rewanż rozegrany zostanie za tydzień w Szkocji.

Zdecydowanie lepiej spotkanie przy Łazienkowskiej rozpoczęli zawodnicy Celticu. Już w 8. minucie Callum McGregor wykorzystał nieporadność warszawskiej obrony. Piłkarz zszedł ze skrzydła do środka boiska i celnym strzałem zza pola karnego otworzył wynik meczu. Na odpowiedź Legionistów nie trzeba było długo czekać. Żyro zagrał prostopadle do wychodzącego na pozycję Radovicia. Serb zmieścił futbolówkę między nogami wychodzącego Forstera i doprowadził do wyrównania. Po kilku groźnych akcjach ze strony Celticu drugiego gola zdobyli gospodarze. Piłkę przed bramkę głową zgrał Kucharczyk, a drugie trafienie zanotował Miroslav Radović. W 44. minucie Michał Kucharczyk mógł wyjść na czystą pozycję, jednak faulem przed polem karnym zatrzymał go Efe Ambrose, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Grająca z przewagą jednego zawodnika Legia w drugiej połowie wypunktowała rywali. Najpierw w świetnej okazji znalazł się Żyro. Tym razem doskonałą interwencją swoją drużynę uratował Fraser Forster. W 58. minucie po faulu na Dudzie sędzia podyktował rzut karny dla mistrzów Polski. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Ivica Vrdoljak, ale nie zdołał trafić w światło bramki. Ostatni kwadrans spotkania należał zdecydowanie do rozpędzonych Legionistów. W 84. minucie Radović zakręcił na prawym skrzydle szkocką obroną. Serb dośrodkował w szesnastkę, a głową gola zdobył Michał Żyro. Chwilę później indywidualna szarża Jakuba Koseckiego zakończyła się drugim już rzutem karnym. Uderzenie Vrdoljaka obronił jednak Forster. Warszawiacy nie spoczęli na laurach. W doliczonym czasie gry idealną piłkę do Koseckiego zagrał Łukasz Broź. Napastnik Legii ustalił wynik meczu na 4:1!

Mistrzowie Polski mają sporą zaliczkę przed meczem rewanżowym. Ten zostanie rozegrany za tydzień w Glasgow.

Legia Warszawa – Celtic Glasgow 4:1 (2:1)

M. Radović 10’ 36’ M. Żyro 84’ J. Kosecki 90+1’

Legia: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski, Michał Żyro (87’ Marek Saganowski), Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk (75’ Jakub Kosecki), Miroslav Radović, Ondrej Duda.

Celtic: Fraser Forster – Adam Matthews, Efe Ambrose, Virgil van Dijk, Mikael Lustig, Charlie Mulgrew, Kris Commons (75’ Leigh Griffiths), Stefan Johansen, Jo Inge Berget (62’ Emilio Izaguirre), Callum McGregor, Teemu Pukki (46’ Beram Kayal).