Polacy za granicą. Ważne gole Teodorczyka i Wilczka

Łukasz Teodorczyk oraz Kamil Wilczek po raz kolejny w ostatnim czasie wpisali się na listę strzelców w ligowych rozgrywkach. Pierwszy zdobył jedynego gola w meczu RSC Anderlecht z Club Brugge (1:0), zaś drugi swoim trafieniem przyczynił się do ważnej wygranej Broendby IF nad FC Kopenhaga (2:1).

RSC Anderlecht Club Brugge 1:0 (0:0)
Łukasz Teodorczyk 52’

Łukasz Teodorczyk u progu powoli kończącego się sezonu coraz bardziej przypomina zawodnika, który w poprzedniej kampanii ligowej był prawdziwym postrachem bramkarzy na belgijskich boiskach. Reprezentant Polski chyba już na dobre odzyskał skuteczność i po raz kolejny zapewnił niezwykle cenne zwycięstwo Anderlechtowi.

Ekipa ze stolicy Belgii pokonała w szlagierowym starciu Club Brugge 1:0, a autorem jedynego gola został właśnie popularny „Teo”, który w 52. minucie spotkania wykorzystał dośrodkowanie Adriena Trebela z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do siatki. Dla snajpera Fiołków było to ósme ligowe trafienie w sześciu ostatnich meczach.

Dzięki wygranej obrońca mistrzowskiego tytułu umocnił się na drugim miejscu w tabeli i do swojego niedzielnego rywala traci już tylko trzy oczka.

***

Broendby IF FC Kopenhaga 2:1 (0:1)
Kamil Wilczek 76’ Hany Mukhtar 90’ – Peter Ankersen 21’

Ważną bramkę dla Broendby zdobył również Kamil Wilczek. Były zawodnik Piasta Gliwice wpisał się na listę strzelców w 76. minucie, gdy jego drużyna musiała odrabiać straty w pojedynku z Kopenhagą. Ostatecznie zespół Polaka triumfował 2:1 i tym samym zachował pozycję lidera w duńskiej Superligaen.

Nasz rodak w obecnym sezonie zanotował już dziewięć ligowych goli, jednak dopiero ostatnie miesiące były dla niego udane. Od lutego aż siedmiokrotnie cieszył się bowiem ze zdobytych bramek. Dzięki tak dobrej dyspozycji rosną jego szanse na znalezienie się w 23-osobowej kadrze na mundial w Rosji.