Ligue 1. Arkadiusz Milik bohaterem Marsylii! Hat-trick Polaka

Arkadiusz Milik absolutnym bohaterem 37. kolejki Ligue 1. Reprezentant Polski ustrzelił hat-tricka, a jego Olympique Marsylia pokonał u siebie Angers SCO 3:2, znacząco przybliżając się do gry w Lidze Europy.

Olympique Marsylia – Angers SCO 3:2 (1:0)
Arkadiusz Milik 9′ 48′ 90′(k.) – Mathias Pereira 57′ Romain Thomas 85′

Wychowanek Rozwoju Katowice błysnął formą już w 9. minucie meczu, gdy wykorzystał centrę Pola Liroli z prawego skrzydła i uderzeniem głową z bliskiej odległości wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Kadrowicz Paulo Sousy po raz kolejny przypomniał o sobie w 48. minucie. Wówczas płaskim strzałem z trzynastu metrów, między nogami golkipera Angers, skierował futbolówkę do siatki.

Goście w dalszej fazie spotkania potrafili odrobić dwubramkową stratę i kiedy wydawało się już, że oba zespoły będą musiały zadowolić się remisem, w doliczonym czasie gry główny arbiter zawodów podyktował rzut karny dla ekipy Jorge Sampaoliego.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Arkadiusz Milik i ze stoickim spokojem skompletował hat-tricka. Tym samym nasz rodak zanotował już osiem trafień w obecnym sezonie Ligue 1. Potrzebował do tego czternastu występów.

Olympique Marsylia ostatecznie wygrał 3:2, dzięki czemu – na kolejkę przed końcem sezonu – zajmuje piąte miejsce w tabeli. A taka pozycja zapewnia bezpośredni udział w fazie grupowej Ligi Europy.