Polacy za granicą. Cały mecz Kędziory, skromny udział Stępińskiego w wygranych derbach

Hitowe spotkanie ukraińskiej Premier League i Tomasz Kędziora w składzie Dynama Kijów. Były piłkarz Lecha coraz śmielej poczyna sobie na murawie, a dziś pokazał, że we właściwym momencie rozpoczął podbój zagranicznych lig. Gorsza sytuacja wciąż spotyka pozostałych młodych Polaków. Ostrą aprobatę pod adresem Bartosza Kapustki skierował trener Christian Streich.


Tomasz Kędziora od początku sezonu jest jasnym punktem na mapie zagranicznych wojaży młodych Polaków. Wydaje się, że to on najlepiej wykorzystał szansę, jaką był transfer do Dynama Kijów i regularnie gości w wyjściowej jedenastce swojego zespołu. Tym razem zagrał pełne 90 minut w zremisowanym 0:0 hitowym pojedynku z Szachtarem Donieck.

O regularnej grze na razie może zapomnieć Bartosz Kapustka, który dziś – już tradycyjnie – nie znalazł się nawet w kadrze meczowej SC Freiburg. Znany jest powód absencji byłego zawodnika Cracovii. Chodzi o jego słabą grę w defensywie, na co dziś uwagę zwrócił trener drużyny Christian Streich. Kapustka wciąż potrzebuje impulsu. Od transferu do Leicester jego kariera jest kontynuowana głównie w pojedynkach drużyn rezerwowych.

Nieco lepszy los spotkał Mariusza Stępińskiego, który na transferze do Chievo zyskał sporo. Polak – choć nie ma miejsca w wyjściowej jedenastce – na murawie pojawia się coraz częściej. Dziś wszedł na boisko w 80. minucie i miał skromny wkład w zwycięskie derby z Hellasem (3:2).

90 minut w barwach swoich drużyn ponownie rozegrali Łukasz Teodoroczyk (RSC Anderlecht) i Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg). Ten ostatni odnotował jedno kluczowe podanie przy 45 kontaktach z piłką. Wpisał się tym samym w przeciętną postawę całej drużyny, która zremisowała u siebie z Hoffenheim 1:1.

* * *

Jupiler League (Belgia) – 11. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – 90 minut w przegranym 0:1 domowym starciu z KRC Genk

Premier League (Ukraina) – 13. kolejka:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w rywalizacji z Szachtarem Donieck (0:0)

Superliga (Dania) – 13. kolejka:

Kamil Wilczek (Broendby IF) – do 75. minuty w wygranym 1:0 pojedynku z Helsingorem

Bundesliga – 9. kolejka:

Bartosz Kapustka (SC Freiburg) – poza kadrą meczową w starciu z Herthą (1:1)
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – 90 minut w zremisowanym 1:1 starciu z Hoffenheim

Serie A – 9. kolejka:

Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – od 80. minuty w wygranej rywalizacji z Hellasem Werona (3:2)
Bartosz Salamon (Spal Ferrara) – na ławce rezerwowych w przegranym starciu z Sassuolo
Łukasz Skorupski (AS Roma) – na ławce rezerwowych w wygranym 1:0 wyjazdowym pojedynku z Torino
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) – na ławce rezerwowych w zwycięskiej rywalizacji z Udinese (6:2)

Sport.RIRM

drukuj