Ekstraklasa. Demolka w Płocku, Śląsk na kolanach

Wisła Płock nie była zbyt gościnna dla Śląska Wrocław. Nafciarze rozbili podopiecznych Jana Urbana aż 4:1 w meczu kończącym zmagania 13. kolejki Lotto Ekstraklasy. Przyjezdni już od 12. minuty musieli radzić sobie w „dziesiątkę” po czerwonej kartce dla Igorsa Tarasovsa.

Spotkanie w Płocku od samego początku obfitowało w wiele emocji. Już w 12. minucie za faul na Nico Vareli czerwoną kartkę zobaczył Igors Tarasovs. Poza karą indywidualną sędzia podyktował także „jedenastkę”, którą na gola zamienił sam poszkodowany. Chwilę później Jakuba Wrąbla pokonał były piłkarz Śląska – Kamil Biliński. Snajper gospodarzy nie miał najmniejszych problemów, by umieścić piłkę w siatce z zaledwie pięciu metrów.

Mająca przewagę jednego zawodnika Wisła prowadziła grę, a sprawę zdecydowanie ułatwiała fatalna postawa gości w defensywie. Dorde Cotra, na trzydziestym metrze przed bramką, oddał futbolówkę Giorgiemu Merebaszwiliemu. Gruzin przegrał jednak pojedynek z Jakubem Wrąblem. W 34. minucie otrzymał kolejny prezent. Tym razem piłkę napastnikowi z Płocka podarował Jakub Kosecki. Giorgi Merebaszwili skorzystał z okazji. W sytuacji sam na sam zachował zimną krew i zmusił do kapitulacji Jakuba Wrąbla.

Po przerwie gościnny okazał się Jakub Łukowski. Zaledwie trzy minuty po pojawieniu się na murawie sprokurował rzut karny. Jego błąd zdołał jednak naprawić Seweryn Kiełpin, który wyczuł intencje strzelającego Arkadiusza Piecha. Straty w 63. minucie zmniejszył nieco Jakub Kosecki. Filigranowy skrzydłowy otrzymał podanie od Roberta Picha, dzięki czemu stanął „oko w oko” z Sewerynem Kiełpinem i dał nadzieję na lepszy wynik wrocławskim kibicom.

Kwadrans przed końcem arbiter zdecydował się podyktować kolejną „jedenastkę”. Tym razem faulowany w „szesnastce” rywali był Semir Stilić. Jakub Wrąbel co prawda zdołał odbić futbolówkę po uderzeniu Kamila Bilińskiego, ale wobec dobitki był już bezradny. Ostatecznie Nafciarze triumfowali 4:1.

Wisła Płock, dzięki zwycięstwu, awansowała na piątą pozycję w ligowej tabeli. Do lidera – Lecha Poznań – traci obecnie trzy punkty. Śląsk z kolei spadł na jedenastą lokatę.