Premier League. Arsenal liderem; bezbramkowy remis United z Chelsea

Arsenal Londyn, dzięki wygranej z Bournemouth 2:0, objął fotel lidera Premier League przynajmniej do jutrzejszego meczu Leicester City. Manchester United bezbramkowo zremisował z Chelsea Londyn. Trzeci raz z rzędu czyste konto zachował Łukasz Fabiański. Jego Swansea City podzieliło się punktami z Crystal Palace (0:0).

Arsenal Londyn Bournemouth AFC 2:0 (1:0)
Gabriel Paulista 27’ Mesut Oezil 63’

Pojedynek obu drużyn od początku był wyrównany. Długo brakowało jednak jakichkolwiek okazji strzeleckich. Dopiero w 27. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Mesut Oezil, a głową do siatki trafił Gabriel Paulista. Kilka minut później dwiema dobrymi interwencjami popisał się Artur Boruc. Polak najpierw sparował na słupek uderzenie Paulisty, a następnie świetnie zatrzymał strzał Theo Walcotta.

Arsenal vs AFC Bournemouth

Po zmianie stron gola zdobył rozgrywający znakomite zawody Oezil. Niemiec w sytuacji sam na sam z Borucem posłał piłkę między jego nogami i podwyższył prowadzenie Kanonierów. Golkiper gości uratował jednak swój zespół od wyższej porażki. Reprezentant Polski skutecznie zatrzymał Oliviera Giroud. W końcówce gościom dopisało także sporo szczęścia, kiedy to Alex Oxlade-Chamberlain trafił w słupek.

Arsenal, dzięki kompletowi punktów, przynajmniej do jutrzejszego meczu Leicester z Manchesterem City zostanie nowym liderem Premier League.

Manchester United Chelsea Londyn 0:0

Już w 3. minucie bliskie uzyskania prowadzenia były Czerwone Diabły. Uderzenie Juana Maty zatrzymało się jednak na poprzeczce. Chwilę później po drugiej stronie boiska spróbował John Terry, ale końcówkami palców piłkę zdołał obronić David De Gea. W 16. minucie płaskim strzałem popisał się Anthony Martial, jednak na drodze do szczęścia stanął słupek. Thibauta Courtoisa przetestował także Wayne Rooney. Belg spisał się bez zarzutu i fantastyczną paradą zatrzymał mocne uderzenie Anglika.

Manchester United vs Chelsea

Drugą część spotkania od mocnego uderzenia zaczęli londyńczycy. Z piętnastu metrów przymierzył Pedro Rodriguez, ale De Gea obronił jego strzał i po chwili poradził sobie także z dobitką Cesara Azpilicuety. Bliski szczęścia był Ander Herrera, który otrzymał futbolówkę na czwartym metrze przed bramką Courtoisa, jednak ten w tylko dla siebie znany sposób nie dopuścił do utraty gola. Do końcowego gwizdka sędziego nic się nie zmieniło i obie drużyny ostatecznie dopisały do swojego konta po jednym oczku.

Dla podopiecznych Louisa van Gaala był to już szósty ligowy mecz z rzędu bez zwycięstwa. Czerwone Diabły zajmują 6. pozycję w tabeli, tracąc do lidera dziewięć punktów. Chelsea z kolei plasuje się dopiero na 14. lokacie.

Crystal Palace Swansea City 0:0

Trzecie z rzędu czyste konto zdołał zachować Łukasz Fabiński. Drużyna Swansea City, która zmaga się z kryzysem i zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową, bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Crystal Palace. Piłkarze Alana Pardew spisują się natomiast nadspodziewanie dobrze i zajmują 5. miejsce.