Primera Division. Hat-trick Messiego i wysokie zwycięstwo Barcelony

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Rayo Vallecano aż 5:1 w meczu kończącym 27. kolejkę Primera Division. Hattrickiem popisał się Lionel Messi, a po jednym golu dla Dumy Katalonii dołożyli Ivan Rakitić i Arda Turan. Dzięki wygranej podopieczni Luisa Enrique umocnili się na pozycji lidera ligowych rozgrywek.

Przed dzisiejszym spotkaniem znajdująca się w znakomitej formie Barcelona miała na swoim koncie niesamowitą serię 34 meczów bez porażki na wszystkich frontach. Katalończycy w spotkaniu z Rayo walczyli więc o pobicie rekordu Leo Beenhakkera i Realu Madryt, którzy wspólnie, w sezonie 1988/89 byli niepokonani w 34 pojedynkach.

Rayo Vallecano vs BarcelonaKu zdziwieniu wszystkich to gospodarze jako pierwsi stworzyli sobie dogodną okazję. Piłkę między dwóch obrońców dostał Adri Embarba, który huknął z osiemnastu metrów w stronę bramki Katalończyków, ale na posterunku czekał już Claudio Bravo. W odpowiedzi do siatki trafił Lionel Messi, lecz arbiter nie zaliczył mu trafienia z powodu spalonego. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i w 22. minucie po błędzie Juana Carlosa wynik spotkania otworzył Ivan Rakitić.

Chwilę później było już 2:0. Neymar wycofał futbolówkę do niepilnowanego Messiego, a ten bez większych problemów podwyższył rezultat. Kilka minut przed zmianą stron czerwoną kartkę za brutalny faul na Rakiticiu ujrzał Diego Llorente, przez co miejscowi musieli sobie od tej pory radzić w dziesiątkę.

Po zmianie stron golkiperowi Rayo ponownie we znaki dał się Messi. Luis Suarez przymierzył z woleja w słupek, a tegoroczny zdobywca Złotej Piłki celną dobitką z dziesięciu metrów ustrzelił dublet. Swoją chwilę chwały gospodarze mieli w 57. minucie. Wówczas z długiego słupka piłkę zgrywał Bebe, a do bramki z metra trafił Manucho. Sprawy pokomplikowały się gospodarzom jeszcze bardziej dziesięć minut później, kiedy to Manuel Iturra sfaulował w szesnastce Sergio Busquetsa, za co obejrzał czerwony kartonik. Jedenastki na gola nie zdołał co prawda zamienić Luis Suarez, ale podopieczni Paco Jimeneza musieli grać aż w dwóch mniej.

Rayo Vallecano vs BarcelonaRayo Vallecano vs Barcelona

W 72. minucie Urugwajczyka wyręczył Lionel Messi, który tym samym ustrzelił hat-tricka. Gwiazdor Blaugrany z zimną krwią pokonał Carlosa w sytuacji sam na sam. W końcówce swojego debiutanckiego gola w barwach drużyny z Katalonii zaliczył Arda Turan. Jeremy Mathieu dośrodkował z lewego skrzydła, a niepilnowany Turek mógł cieszyć się z trafienia po strzale głową.

Barcelona łatwo zgarnęła komplet punktów, bijąc przy okazji 27-letni rekord Leo Beenhakkera. Duma Katalonii pewnie zmierza po mistrzostwo. Nad drugim Atletico ma osiem punktów przewagi. Rayo plasuje się tuż nad strefą spadkową z taką samą ilością punktów, co goniąca ją Granada.