Bundesliga. Borussia odskoczyła Schalke, pierwsza porażka Bayernu!

Borussia Dortmund wygrała u siebie z Wolfsburgiem 2:1 w meczu 29. kolejki Bundesligi. Gole dla wicemistrzów Niemiec zdobyli Robert Lewandowski i Marco Reus. Pierwszą porażkę w sezonie odnotował Bayern Monachium. Bawarczycy ulegli na wyjeździe Augsburgowi.

Pierwsze minuty starcia na Signal-Iduna Park zapowiadały, że Wolfsburg może być dzisiaj równorzędnym rywalem dla podopiecznych Kloppa. Najpierw groźny strzał na bramkę Gruena oddał Reus. Golkiper gości zdołał sparować futbolówkę na korner. Po chwili sporo szczęścia miała Borussia. Ivan Perisić minął Hummelsa i dograł na trzeci metr do Olicia. Snajper gości dostawił stopę, jednak z niewiadomych powodów uderzył nad poprzeczką. Obrońcy gospodarzy pozwalali przyjezdnym na coraz więcej swobody. Konsekwencją była pierwsza bramka dla Wilków. Po dośrodkowaniu Ricardo Rodrigueza w szesnastce główkował Malanda. Mitchell Langerak odbił piłkę przed siebie, a do bramki wpakował ją Ivica Olić. 1:0 dla gości! Borussia chciała odpowiedzieć szybko. W 36. minucie Reus minął bramkarza, jednak naciskany przez obrońców Wolfsburga nie zdołał oddać strzału. Po chwili powinno być 2:0 dla Wilków. Futbolówkę w pole karne wrzucił Kevin de Bruyne, a ta po wślizgu Olicia wylądowała na poprzeczce. Następnie znów odbiła się od chorwackiego snajpera i po raz kolejny uderzyła w poprzeczkę. Wielkie szczęście Borussii!

Wybawieniem dla podopiecznych Juergena Kloppa była przerwa. Po niej na murawie w miejsce Sahina i Aubameyanga zameldowali się Milos Jojić i Erik Durm. Gospodarze we wspaniałym stylu rozpoczęli drugą odsłonę spotkania. Rzut rożny wybijał Reus, a głową wyrównujące trafienie wywalczył Robert Lewandowski. Borussia grała lepiej w obronie i nie pozwalała Wilkom na stwarzanie stuprocentowych okazji. Obudził się wyraźnie „Lewy”, który raz za razem stwarzał zagrożenie pod bramką Gruena. W 70. minucie Polak świetnie dograł do Mchitarjana, jednak Ormianin posłał piłkę tuż obok słupka. Fatalny błąd defensywy gości przyniósł zwycięskiego gola Borussii. Gruen złapał futbolówkę po dośrodkowaniu ze skrzydła. Wpadł jednak na Knoche i wypuścił ją z rąk. Prezent wykorzystał dobrze ustawiony Reus. Wilki naciskały do końca, jednak nie zdołały odmienić losów spotkania. Gospodarze wygrali ostatecznie 2:1.

W pozostałych spotkaniach Bayern przegrał nieoczekiwanie wyjazdowe starcie z Augsburgiem 0:1. Jedynego gola w meczu zdobył Sascha Molders. Punkty straciło walczące o wicemistrzostwo Niemiec Schalke. Zawodnicy z Gelsenkirchen zremisowali na wyjeździe z Werderem Brema 1:1. W 89. minucie na boisku pojawił się Ludovic Obraniak.