Turniej kwietniowy. Drugie zwycięstwo polskich szczypiornistów!

Polscy piłkarze ręczni pokonali Rosjan 27:21 (15:12) w swoim drugim meczu turnieju kwietniowego. Po dwóch spotkaniach podopieczni Michaela Bieglera mają dwa punkty przewagi nad Rosjanami i Białorusinami.

W podstawowym składzie na parkiecie w miejsce Szmala pojawił się Piotr Wyszomirski. Od pierwszych minut szansę gry dostali Piotr Chrapkowski i Michał Szyba. Wśród Rosjan od początku dobre spotkanie rozgrywał Konstantin Igropulo. W pierwszych 13. minutach rozgrywający Sbornej pięciokrotnie pokonał polskiego bramkarza. Po drugiej stronie boiska dłużni nie pozostawali Szyba, Chrapkowski i Adam Wiśniewski. Michael Biegler po raz kolejny dokonywał licznych roszad w składzie. Na boisku pojawili się Przemysław Zadura, Piotr Masłowski, Michał Daszek, czy Wojciech Gumiński. Wykluczenia rywali oraz dobra postawa przed przerwą pozwoliła Polakom na trzybramkowe prowadzenie.

Druga odsłona spotkania przyniosła słabą grę ofensywną obu drużyn. W pierwszych 12. minutach Polacy rzucili tylko trzy gole. Rosjanie nie potrafili tego wykorzystać i odpowiedzieli czterema trafieniami. Wspaniałe zawody rozgrywał dzisiaj Bartosz Jurecki. W najważniejszych momentach bramki rzucali Jurkiewicz z Chrapkowskim. Polacy wygrali ostatecznie 27:21 i mają dwa punkty przewagi nad Rosjanami i Białorusinami. Ci ostatni pokonali dziś Czechów 31:23 (16:9).

Polska – Rosja 27:21 (15:12)

Polska: Szmal, Wyszomirski – Chrapkowski 4, M. Jurecki 3, Jurkiewicz 3, Szyba 2, Masłowski 1, Zadura, Grabarczyk, B. Jurecki 3, Krzysztofik 1, Daszek 2, Gumiński 1(1), Kuchczyński 2(1), Wiśniewski 5